رحمانی:

برای خروج از رکود رفع موانع صادرات غیرنفتی ضروری است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه توسعه صادرات غیرنفتی نیازمند نهضت ملی است، گفت:یکی از پیش‌رانهایی که می تواند به خروج از شرایط رکود کمک کند، توسعه و رشد صادرات غیرنفتی است.

به گزارش تبریز بیدار، رضا رحمانی ، با بیان اینکه پویایی صنعت هر کشوری به میزان صادرات و استفاده از فناوری بستگی دارد، گفت:با توجه به محدود بودن بازارهای داخلی، باید زمینه صادرات تولیدات داخلی فراهم شود، که افزایش صادرات و حضور در بازارهای جهانی علاوه بر افزایش سطح فروش کیفیت تولیدات را بهبود می بخشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه توسعه صادرات غیرنفتی نیازمند نهضت ملی است، افزود:توسعه صادرات غیر نفتی از اصلی ترین محورهای اقتصاد مقاومتی است که ارز فراوان وارد کشور می کند.

 

تولیدکنندگان داخلی کیفیت کالاهای تولید داخل را به استانداردهای جهانی نزدیک کنند

رحمانی با بیان اینکه مقوله استاندارد از نقش و اهمیت ویژه ای در زندگی روزمره مردم برخوردار است، ادامه داد:فرهنگ سازی و ترویج استاندارد در جامعه می تواند،آگاهی مردم را نسبت به این مقوله افزایش داده و در نهایت با تبدیل این آگاهی به مطالبه عمومی منجر به ارتقا کیفیت کالا و خدمات در جامعه شود.

وی یادآور شد: تولیدکنندگان داخلی با نزدیک کردن کیفیت کالاهای تولید داخل به استانداردهای جهانی و کاهش قیمت تمام شده مردم را به استفاده از کالاهای ایرانی ترغیب کنند.

عامل کیفیت و قیمت در رونق اقتصادی، تولید و ایجاد اشتغالزایی بسیار مهم هستند

رحمانی با اشاره به عوامل موثر در توسعه صادرات غیرنفتی افزود: چه در بازار داخلی و چه در بازار خارجی عامل کیفیت و قیمت در رونق اقتصادی، تولید و ایجاد اشتغالزایی بسیار مهم هستند که باید به طور جد به آنها توجه کرد.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم واحدهای تولیدی دارای برندی خاص بوده و اشتغالزایی را سبب شود باید پذیرفت که ارتقاء و کیفیت کالاها در هر مرحله ای از همه چیز مهمتر است.

 

ضرورت رفع موانع فراروی صادرات غیرنفتی و ایجاد تسهیلات برای صادرکنندگان

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: بدون شک برای اینکه محصولات تولید داخل بتوانند در بازارهای جهانی رقابت کنند، باید تولید این محصولات منطبق با استانداردهای جهانی باشند.

رحمانی با تاکید بر لزوم رفع موانع فراروی صادرات غیرنفتی و ایجاد تسهیلات برای صادرکنندگان افزود: در کشورهای همسایه بازارهای بزرگی برای صادرکنندگان ایرانی وجود دارد و باید با استفاده از راهکارهایی همچون ایجاد خط اعتباری برای کشورهای مقصد، زمینه جهش و توسعه صادرات غیرنفتی کشور را فراهم کنیم.

 
توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین کننده ای در خروج از رکود دارد

وی با بیان اینکه درمقطع فعلی که اقتصادکشور در شرایط رکود قرار گرفته،توسعه صادرات غیرنفتی نقش تعیین کننده ای در خروج از این شرایط دارد،ادامه داد:بر اساس نظر اکثریت اقتصاددانان،یکی از پیش‌رانهایی که می تواند به خروج از شرایط رکود کمک کند، توسعه و رشد صادرات غیرنفتی است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با اشاره به نقش رایزن های اقتصادی،در توسعه صادرات غیرنفتی یادآور شد:در دولت یازدهم رایزن های اقتصادی به لحاظ کمی و کیفی پیشرفت مناسبی داشته اند،اما در راستای فعال شدن رایزن ها باید از ظرفیت های بخش خصوصی حداکثر استفاده را انجام داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *