نگاهی به خبرگان رهبری؛

مصاف بزرگان در ۷ اسفندماه

حضور چهره های باسابقه و انقلابی همچون آیت الله مجتهد شبستری و چهره های جوان همچون آیت الله حاجی زاده در لیست انتخاباتی جامعتین آذربایجان شرقی، نشان از عزم اصولگرایان برای فتح ۵ کرسی آذربایجان شرقی در این مجلس دارد.

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛


تبلیغات انتخاباتی آخرین روز خود را سپری می‌کند و شور انتخاباتی حاکم بر تبریز و شهرستان‌های استان گرچه همانند انتخابات‌های گذشته داغ و آتشین نیست، اما شور رقابت‌های انتخاباتی همچنان پابرجا مانده و زیرپوست شهر در جریان است.


مجلس خبرگان رهبری در مقایسه با مجلس شورای اسلامی، خبرگان از اهمیت بالایی برخوردار بوده است اما به لحاظ سنت سیاسی حاکم در بین مردم و رویکرد نخبگانی مجلس خبرگان در مقایسه با رویکرد توده‌ای مجلس شورای اسلامی، شورونشاط به نسبت کمتری در این مجلس را شاهد هستیم.


مقایسه ۳۶۳ کاندیدای مجلس شورای اسلامی در استان برای تصدی ۱۹ کرسی در مقابل رقابت ۶ داوطلب خبره مجلس خبرگان رهبری برای تصدی ۶ کرسی، حاکی از  رویکردهای متفاوتی در تبلیغات انتخاباتی است.


آغاز تبلیغات انتخاباتی خبرگان رهبری در کشور همزمان شد با اعلام لیستی از سوی جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسی حوزه علمیه قم، که لیست پیشنهادی و مورد تائید خود را به مردم ارائه کرده و  در آذربایجان شرقی نیز به‌جز آیت‌الله هاشم زاده هریسی، سایر ۵ کاندیدای مجلس در این لیست انتخاباتی حضور داشته و دارند.


از نقاط قوت این لیست انتخاباتی حضور آیت‌الله مجتهد شبستری امام‌جمعه محبوب تبریز که سابقه دو دهه نمایندگی ولی‌فقیه در استان و حضور متوالی در ساختار مجلس خبرگان رهبری وزنه‌ای دوچندان را برای این جناح سیاسی فراهم آورده است.

 حضور وی که از بنیان‌گذاران جامعه اسلامی روحانیت مبارز می‌باشد، باعث شده است که وزن و اعتبار این لیست و حضور چهره‌های ارزشی و ولایی در عرصه دفاع از ولایت و انقلاب دارد.


حضور چهره‌های انقلابی و نسبتاً جوان در این لیست ازجمله آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در این لیست انتخاباتی، از دیگر نکات بارز این لیست انتخاباتی است که وی بیشتری وزنه رأی خود را بر روی اهر و ارسباران متمرکز کرده است.


از سوی دیگر با حضور آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی، آیت‌الله محمد فیضی سرابی و آیت‌الله علی ملکوتی در این لیست انتخاباتی را می‌توان وزنه‌هایی برای انتخابات خبرگان و تعیین خطوط کلی در انتخابات مجلس خبرگان در جهت حمایت و پشتیبانی از ولایت‌فقیه و رهبر معظم انقلاب برشمرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.