گزارشی از فعالیت‌های ستاد انتخابات؛

در اتاق کنترل انتخابات استان چه می‌گذرد؟

ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از روزها و شاید ماه ها قبل فعالیت خود را برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان آغاز کرده که امروز با آغاز زمان انتخابات این ستاد، دقایق پرکاری را پشت سر می گذارد.

به گزارش تبریز بیدار در حالی که برخی اعضای این ستاد در طول شب گذشته نیز به فعالیت مشغول بودند، ساعت هفت صبح امروز را می توان آغازی برای فعالیت جدی ستاد برای برگزاری انتخاباتی سالم دانست.


خبرنگاران رسانه های مختلف از جمله افرادی بودند که از صبح امروز در این ستاد حاضر شده و لحظه به لحظه اخبار مربوط به انتخابات را از زبان مسئولان ستاد پوشش می دهند.

رییس ستاد انتخابات استان نیز به فاصله هر یک ساعت گزارشی در خصوص میزان شور انتخاباتی در سراسر استان ارائه داده و به تشریح آخرین اخبار مربوطه می پردازد.

صدا و سیمای استان نیز همانند دیگر خبرنگاران از همان ساعات اولیه روز جمعه در ستاد انتخاباتی استان حضور یافته و به فاصله یک ساعت اخبار مهم را به شکل زنده به اطلاع مردم می رساندند.

همچنین امروز این ستاد میزبان مسئولان مختلف استانی بوده است که از آن جمله می توان به رئیس کل دادگستری استان، دادستان، شهردار و رئیس شورای اسلامی تبریز اشاره کرد.

ارتباط استاندار با فرمانداران استان از طریق ویدیو کنفرانس

استاندار آذربایجان شرقی نیز با حضور در ستاد انتخابات استان مستقر در استانداری، روند برگزاری انتخابات در حوزه‌های انتخابیه استان را مورد بررسی قرار داد.

اسماعیل جبارزاده ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات از نحوه فعالیت‌های ستاد انتخابات بازدید کرد و همچنین در گفت‌وگو با تعدادی از فرمانداران استان از طریق سیستم ویدئوکنفرانس، در جریان برگزاری انتخابات در شهرستان‌ها قرار گرفت.

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی و دادستان تبریز هم ظهر امروز با حضور در ستاد انتخابات استان، از فعالیت‌های این ستاد بازدید کردند.

شهردار تبریز و رئیس شورای اسلامی شهر نیز در گفتگو با مسوولان این ستاد در جریان فعالیت های آن به خصوص در سطح شهر تبریز قرار گرفتند.

صندوق سیار به استانداری هم آمد

استانداری آذربایجان شرقی که به عنوان محل استقرار ستاد انتخاباتی، فاقد صندوق ثابتی بوده و صندوق سیار انتخاباتی در حدود عصر جمعه به محل استانداری ورود یافت تا کارکنان ستاد استان بتوانند رای خود را به این صندوق بیندازند.

همچنین ماموران انتظامی  استانداری و خبرنگاران مستقر نیز رای خود را به این صندوق سیار انداختند تا ان ها نیز همگام با دیگر مردم در این حماسه نقشی ایفا کنند.

وقتی از ایستادن نماینده در صف رای گیری ممانعت می شود

سعید شبستری در ساعات نهایی انتخابات در گفتگویی با خبرنگاران در خصوص برخی مشکلات پیش آمده در طول انتخاب در  استان می گوید: در مجموع تخلف چندانی در استان نداشتیم اما مشکلاتی برای یکی از کاندیداها در سر صف رای گیری در یک شعب ایجاد شده بود.

رییس ستاد انتخابات استان ادامه می دهد: یکی از نامزدهای انتخاباتی در تماس با من شاکی بود که وی برای دادن رای وارد یکی از شعب شده اما از حضور وی در این شعبه به خاطر مطرح شدن شائبه تبلیغاتی ممانعت شده بود در حالی که این مورد از نظر قانونی منعی ندارد.

وی می افزاید: بلافاصله پس از این گزارش اکیپ های نظارتی وارد این شعبه شده و مساله به خوبی حل و فصل شد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه اطلاع رسانی  پس از شمارش رای نیز گفت: اخبار منتخبین هر دو مجلس به صورت تجمیعی و پس از اینکه رای تمامی شعب استان شمارش شود، اعلام شده و به اطلاع مردم خواهد رسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.