برای منشعبان جدید

لزوم رعایت مقررات جدید برق در تبریز

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: متقاضیان انشعاب برق باید مقررات مربوط به سیستم حفاظتی ساختمان‌های احداثی را رعایت کنند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، افشین روشن‌میلانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال ابلاغ  دستورالعمل‌های صادر شده از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر، واگذاری انشعاب برق با اجرای تمام موارد اعلام شده در شیوه‌نامه اجرایی و نظارت برابر طراحی و اجرای استاندارد تأسیسات برق ممکن خواهد بود.

وی افزود: بر این اساس نصب تابلو کنتور در تمام ساختمان‌های دارای سه انشعاب اعم از تک فاز و سه فاز و بالاتر الزامی بوده ولی نصب این سیستم برای ساختمان‌هایی که دارای یک یا دو انشعاب موجود است، الزامی نیست.

روشن‌میلانی با اشاره به اینکه اخذ تأییدیه سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی مبنی بر نصب ۳VF برای کلیه ساختمان‌های آسانسوردار ضروری است، افزود: وجود سیم سوم و سیستم مناسب زمین(ارت) از دیگر ضروریات واگذاری انشعاب است.

وی یکی دیگر از موارد الزامی را وجود کلید RCCB یا کلید حفاظ جان عنوان کرد و افزود: اجرای این شیوه‌نامه شامل متقاضیانی که قبل از تاریخ اول تیرماه ۹۴ هزینه انشعاب خود را واریز کرده‌اند، نیست.

میلانی از متقاضیان خواست تا با اطلاع کامل از شرایط جدید برقراری انشعابات نسبت به نصب تجهیزات برقی در ساختمان های خود اقدام کنند و تأکید کرد: متقاضیان می‌توانند برای اطلاع از شرایط واگذاری انشعاب به سایت اینترنتی شرکت توزیع نیروی برق تبریز به آدرس www.toztab.ir مراجعه یا از طریق دفاتر پیشخوان دولت از این شرایط مطلع شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.