افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز

بلیط اتوبوس گران می شود

نرخ بلیت نوروزی اتوبوس در راستای جبران تردد یکسرخالی ناوگان، برای تاریخ‌های ۲۵ اسفند ۹۴ تا ۲۰ فروردین ۹۵ بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  پیش‌فروش‌ بلیت اتوبوس برای ایام نوروز امسال از روز آینده ۱۱ اسفند به صورت اینترنتی آغاز می‌شود.

همچنین پیش‌فروش حضوری نیز از طریف دفاتر فروش سطح شهر و نمایندگی‌‌های شرکت‌ها در پایانه‌های اتوبوس‌رانی از ۱۸ اسفند‌ماه آغاز خواهد شد.

‌طرح نوروزی سیستم حمل و نقل جاده‌ای از ۲۵ اسفند سال جاری آغاز خواهد شد و تا ۱۵ فروردین سال ۹۵ ادامه خواهد یافت.

‌‌متقاضیان می‌توانند جهت تهیه بلیت اینترنتی به نشانی‌ها www.payaneh.ir و  www.irsafar.com  و www.payaneha.com و همچنین سایر سایت‌های استانی و سایت‌های اختصاصی شرکت‌های حمل و نقل مسافر مراجعه کنند‌.

‌پیش‌فروش بلیت حضوری در محل پایانه‌های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت و در صورت نیاز با دایر کردن تعداد مناسبی از دفاتر متمرکز در سطح شهر و تعیین ساعات کار مناسب و کافی برای آنها، انجام می‌شود.

بنابراین گزارش در سال جاری نیز همانند سال‌های گذشته در راستای جبران تردد یکسر خالی، قیمت بلیت‌ها‌ برای تاریخ‌های ‌۲۵ اسفند امسال تا ۲۰ فروردین سال آینده، بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش می‌یابد و پس از آن نرخ‌ها باید به حالت قبلی خود برگردد.

طبق گفته رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به فارس، هماهنگی با نهادهای دست‌اندرکار به ویژه پلیس راه در خصوص مواردی همچون کنترل شرایط لازم برای رانندگان، کنترل استانداردهای فنی وسایل‌ نقلیه به‌ویژه ناوگان کمکی، نظارت بر جلوگیری از پیاده کردن مسافران در اطراف پایانه‌ها و تسهیل جریان ترافیکی جاده‌ها ‌انجام شده است.

داود کشاورزیان اظهار داشت: ‌مرکز مدیریت راه‌های کشور نیز در راستای مدیریت ترافیک جاده‌ای و اطلاع‌رسانی آنلاین در اختیار مسافران خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ‌دفاتر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایانه‌ها امسال همانند سال‌های گذشته حضور فعال خواهند داشت‌.

کشاورزیان همچنین از آماده‌سازی محورهای جاده‌ای قبل از شروع سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: لکه‌گیری، درزگیری و اجرای روکش‌های موضعی رویه‌هایی که در اثر عملیات راهداری زمستانی و پاشیدن شن و نمک دچار فرسایش و خرابی شده‌اند، پاکسازی سطح راه‌ها و آبروی پل‌ها از شن و ماسه باقیمانده از عملیات راهداری زمستانی و بهره‌برداری از پروژه‌های تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح و باندهای سبقت در گردنه‌ها، برخی کار‌هایی است که در راستای آماده‌سازی جاده‌ها قبل از نوروز انجام شده و یا در حال انجام شدن است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد: ساماندهی علایم افقی، عمودی و تجهیزات ایمنی در راه‌ها از جمله اصلاح، تکمیل و نصب تابلوهای کیلومتر‌شمار و اطلاعاتی، تابلوهای محدودیت سرعت و هشداردهنده، جمع‌آوری تابلوهای اضافی و معیوب، نصب، مرمت و رنگ‌آمیزی گاردریل‌های آسیب‌دیده، شستشو و پاکسازی علایم و گاردریل‌ها، احیاء‌خط‌کشی‌ راه‌ها، بازبینی و نگهداری چراغ‌های روشنایی تونل‌ها و راه‌ها، فعال‌سازی تابلوی‌های پیام متغیر خبری VMS به منظور اطلاع‌رسانی از وضعیت راه‌ها و درج پیام‌های ایمنی، از دیگر اقدامات برای آماده‌سازی محور‌ها است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.