رئیس سازمان صمت استان مطرح کرد:

پایان اختلاف مشتری و فروشنده با درج قیمت های تولید و مصرف

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در نشست با اصحاب رسانه به تبیین رویکردهای صنعتی استان پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار ، صابر پرنیان در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر رویکرد سازمان صمت استان گفت: در سال های گذشته سرعت سرمایه گذاری در استان و تبریز کاهش یافته بود اما با رویکردهای جدید عطش سرمایه گذاری در استان دیده می شود.

وی با بیان اینکه برخی واحدهای صنعتی استان دارای مزیت بالا و برخی مزیت نسبی است، افزود: آذربایجان شرقی دارای رتبه چهارم کشوری از نظر تعداد واحدهای صنعتی و رتبه دوازدهم از نظر میزان سرمایه گذاری است.

مطالبه عمومی برای تشکیل مس آذربایجان

رئیس سازمان صمت استان تاکید کرد: با جذب سرمایه گذاری، بدنبال تکمیل زنجیره در اغلب صنایع استان هستیم. ۲۳ مگاپروژه در استان وجود دارد که در تکمیل زنجیره و رشد اقتصادی استان تاثیر بالایی دارد.

وی به ظرفیت بالای صنعت مس در آذربایجان شرقی اشاره کرده و گفت: تشکیل شرکت مس آذربایجان مطالبه عمومی مردم استان است تا سالانه ۲۴ هزار میلیارد تومان کنسانتره مس به خارج استان منتقل نشود.

پرنیان به رویکردهای صنعتی استان اشاره کرده و گفت: برنامه ریزی کرده ایم تا رتبه استان را از نظر تعداد واحدهای صنعتی حداقل به سوم کشوری برسانیم.

عقد قرارداد داروسازی استان با رومانی

وی پتانسیل صنعت داروسازی استان را بسیار بالا ارزیابی کرده و افزود: بخش اعظم سرم کشور در تبریز تولید می شود. در حال عقد قرارداد داروسازی با کشور رومانی هستیم که این نشانگر ظرفیت استان است.

خیز بلند برای رشد اقتصادی ۴۰ درصدی استان

رئیس سازمان صمت به رشد ۱۷ درصدی صادرات استان در سال گذشته بدون در نظر گرفتن مشتقات نفتی اشاره کرده و بیان داشت: امسال بدنبال اهداف بلند پروازانه هستیم تا با تحقق ۲ میلیارد دلار برای صادرات غیرنفتی، به رشد ۴۰ درصدی برسیم که لازمه آن فعال کردن میزهای صادرات در استان و همکاری با اتاق بازرگانی است.

وی از بانک های استان انتقاد کرده و اظهار داشت: بانک ها باید به لحاظ سخت گیری و جذب منابع باید همکاری بیشتری داشته باشند.

شناسایی ۶۹۵ متخلف در حوزه گرانفروشی / گرانی نان در صدر شکایات مردمی

پرنیان به بازدیدهای میدانی از بازار در جهت کنترل قیمت ها اشاره کرده و گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۶۹۵ متخلف شناسایی و به دادگاه معرفی شده است.

وی هزینه مجازات متخلف را کمتر از هزینه تخلف عنوان کرده و گفت: بیشترین شکایات مردمی در خصوص گرانی مربوط به نان است.

پایان اختلاف مشتری و فروشنده با درج قیمت های تولید و مصرف

رئیس سازمان صمت به بروز اختلاف بین مشتری و فروشنده در اثر درج قیمت تولید و عدم درج قیمت مصرف روی کالاها گفت: از اول اردیبهشت ماه روی همه کالاها هم قیمت تولید و هم قیمت مصرف درج می شود.

وی از عزم جدی دولت برای شفافیت در بازار خبر داده و بیان داشت: قیمت تولید و مصرف شفاف سازی خواهد شد. از عدم شفافیت تاکنون پول های وحشتناکی به جیب عده ای رفته است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.