تبریزبیدار گزارش می دهد؛

روز پزشک با پزشکانی که نسخه مهربانی می پیچند / دوایی برای دردهای حاشیه نشینان رنجور تبریز

عده ای از پزشکان جوان و باتجربه که عشق خدمت به محرومان با لباس سپید پزشکی دارند و در ایامی که به روز پزشک تعلق گرفته، با حضور در مناطق کم برخوردار تبریز بر دردهای انسان های رنجور و دردمند دوا شده اند.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار/ در میان همه تلخی و شیرینی‌هایی که گاهی اوقات در وصف پزشکان بر سر زبان‌ها می‌چرخد خبر فعالیت‌ پزشکان جهادی در مناطق محروم و حاشیه نشین شهر، شیرینی این حرفه را دوچندان می‌کند.

عده ای از پزشکان جوان و باتجربه که عشق خدمت به محرومان با لباس سپید پزشکی دارند و در ایامی که به روز پزشک تعلق گرفته، با حضور در مناطق کم برخوردار تبریز بر دردهای انسان های رنجور و دردمند دوا شده اند.

این گروه پزشکی در قالب اردوی جهادی فطرت با حضور در یکی از مدارس منطقه مارالان تبریز به ویزیت رایگان شهروندان در تخصص های مختلف می پردازند.

 

 

امیر بهزادی معاون این کاروان جهادی پزشکی به تبریزبیدار می گوید: این اردوی جهادی به صورت ماهانه و مداوم برگزار می‌شود و به لطف الهی به بیش از ۱۰۰۰ نفر از اهالی کم برخوردار در منطقه مارالان تبریز، خدمات پزشکی و دندانپزشکی ارائه شده است.

 

 

وی به جزئیات ارایه خدمات به اهالی مارلان اشاره کرده و می افزاید: در حوزه دندانپزشکی برای ۴۵۰ نفر، متخصص داخلی برای ۴۰ نفر، متخصص جراحی مغز و اعصاب برای ۵۰ نفر، روان‌شناسی برای ۴۸ نفر، متخصص طب فیزیکی برای ۶۰ نفر، تغذیه و رژیم درمانی برای ۴۶ نفر، مامایی برای ۵۹ نفر و غربالگری فشار خون و قند خون برای ۳۵ نفر خدمات رایگان به مردم خونگرم منطقه ارائه شده است.

بهزادی خاطر نشان می کند: در مجموع ارزش خدمات ارائه شده در دو روز برای اهالی این منطقه بالای ۴۲۶ میلیون تومان بوده است.

 

 

دکتر هادی چیت‌ساز از اعضای موسس کانون نیز به تبریزبیدار می گوید: در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان خدمات رایگان به مردم مناطق محروم ارایه شده و در ماه‌های آتی شاهد گستردگی ارائه خدمات به شهروندان کم‌برخوردار خواهیم بود.

 

 

از قیخ متیر تا آخماقیه و مارالان؛ مرهمی بر رنج بیماری درآمیخته با فقر

دکتر سعید جبرئیلی متخصص دندانپزشکی و یکی از اعضای این گروه پزشکی به تبریزبیدار می گوید: از دوران دبیرستان روحیه کارهای جهادی داشتم و در دانشگاه این روحیه تقویت شد تا اینکه یک گروه جهادی با کمک دکتر چیت ساز، آقای بهزادی و بقیه عزیزان راه انداختیم و  تقریبا دو سال و نیم است که با این گروه جهادی به جاهای مختلف استان رفته و به محرومین خدمات پزشکی ارایه می دهیم.

وی می افزاید: تاکنون در مناطق آخماقیه، ۴۰ متری، سردرود و … رفته ایم. تا جایی که می دانم، اکثر گروه های جهادی دندانپزشک، ففط دندان می کشند و کاری به تعمیر دندان ها ندارند ولی گروه جهادی ما تلاش کرده که قضیه را سهل نگیرد و دستگاه هایی خریده ایم که حداقل بتوانیم عصب کشی های ساده را انجام دهیم.

 

 

این دندانپزشک بیان می کند: الان حدود ۱۰ نفر دندانپزشک در این گروه جهادی فعالیت می کنند که از دندانپزشکان برتر این شهر هستند.

اهالی این منطقه که طبقه کم برخوردار هستند، حضور این گروه پزشکی را غنیمت دانسته و دعای خیر آنها بعنوان حق ویزیت لحاظ می شود و یقینا دعای خیر مردمانی که رنج بی پولی آنها بر درد بیماری شان افزوده، می تواند گره های بزرگی را باز کند.

در صف های طویل ویزیت گفتگوهای کوتاهی با اهالی منطقه می کنیم و چیزی جز تشکر و قدردانی بر زبان آنها جاری نمی شود و به قدری شاکر و قدردان هستند که گلایه ای از عدم توسعه متوازن خدمات پزشکی بر زبان جاری نمی کنند.

 

 

مطبی که خبری از زیرمیزی و فرار مالیاتی نیست 

برخی از اعضای این گروه پزشکی در روزهای سخت کرونایی نیز کنار مردم بودند و به ارایه خدمات می پرداختند. این پزشکان جهادگر از ما می‌خواهند برخی انگ های مرسوم در جامعه همچون فرار مالیاتی، دریافت زیرمیزی و… به آنها نچسبد و نباید حساب درصدی از پزشکانی که درآمدهای نجومی دارند، با بقیه یکسان و برابر محاسبه شود.

 گزارش از الهه مهدوی

 

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *