مدیرکل ورزش و جوانان استان خبر داد؛

هزینه ۸۰ میلیارد ریالی تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان

مدیر تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان از پیش‌بینی هزینه ۸۰ میلیارد ریالی برای برگزاری دوره سی‌وپنجم این تور خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار، حبیب ستوده‌نژاد در نشست خبری سی‌وپنجمین دوره تور دوچرخه‌سواری بین‌المللی ایران-آذربایجان اظهار داشت: امسال سی‌وپنجمین دوره تور برگزار خواهد شد و فقط در دو سال کرونا وقفه‌ای در برگزاری این تور رخ داد.

وی افزود: سی‌وپنجمین دوره تور ایران-آذربایجان از ۷ الی ۱۱ مهر ماه در مسیر استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل برگزار خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی در خصوص مراحل این تور گفت: مرحله اول ساعت ۱۱ صبح از پارکینگ ائل گلی به سمت ارومیه، سپس تیم‌ها به تبریز ترانسفر و در مرحله دوم ساعت ۸ صبح از ائل گلی به منطقه آزاد ارس خواهیم رفت. در مرحله سوم دوچرخه‌سواران از ارس به سمت کلیبر رکاب خواهند زد و شب را به سرعین ترانسفر و فردای آن روز از سرعین به سمت عون بن علی حرکت خواهند کرد. در مرحله آخر نیز تیم‌ها ۱۰ دور میدان فهمیده تبریز را دور خواهند زد.

ستوده‌نژاد تصریح کرد: در این دوره یک کار فرهنگی خوب صورت گرفته و مراحل تور به نام شهدا نامگذاری شده است. مرحله اول به نام شهید مهدی باکری، مرحله دوم شهید عباس عبداللهی، مرحله شهید ذاکر حیدری، مرحله چهارم با نام شهیدان نادر و کاظم دیرین و مرحله پنجم با نام شهید سردار سلیمانی برگزار خواهد شد.

وی در خصوص افتتاحیه و اختتامیه این تور توضیح داد: افتتاحیه تور ششم مهرماه در سالن آمفی تئاتر پتروشیمی خواهد بود و مراسم اختتامیه هم بعد از پایان مرحله پنجم در لاله پارک برگزار خواهد شد و کل مسافت تور ۷۶۴ کیلومتر خواهد بود.

مدیر تور سی‌وپنجم با اشاره به تیم‌های حاضر در این تور ابراز داشت: تیم‌های جمهوری اسلامی ایران، دانشگاه آزاد تبریز، آرویج شرق مازندران از داخل کشور و تیم‌هایی از اندونزی، قزاقستان، آفریقای جنوبی، مالزی، لیتوانی، بلزیک، مراکش، تیم دوم قزاقستان، تایلند و آلمان از خارج کشور تا به این لحظه اعلام آمادگی کرده‌اند.

ستوده‌نژاد راجع به جوایز و هزینه این تور خبر داد: جوایز مسابقات ۲۲ هزار و ۵۰۰ یورو در نظر گرفته شده و هزینه ارزی تور ۷۳ هزار یورو و مخارج کلی تور ۸۰ میلیارد ریال برآورد شده است؛ از سویی، با تصویب شورای شهر تبریز قرار است ۲۰ میلیارد ریال از طریق شهرداری تبریز به برگزاری تور کمک شود. همچنین تور امسال مانند دوره سی‌وچهارم پخش زنده خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مسیرهای تور و امکان استفاده از جاده‌های زیبای تبریز عنوان کرد: در بحث مسیر چون باید شرایط خاصی باشد از مسیر جاده ائل گلی از بابت فنی ایراد گرفته شد و از طرفی برای اینکه زیبایی‌ها شهر را به خوبی نشان دهیم و با توجه به تجربه چندساله که از بابت فنی مورد تایید است، مسیر عون بن علی را در نظر گرفتیم.

مدیرکل ورزش و جوان استان تأکید کرد: در تور سی‌وپنجم، تبریز بیشترین خط پایان و استارت را دارد که این امر باعث می‌شود تا از نظر رسانه‌ای، بازتاب بیشتری داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم حضور تیم‌های کشورهای همسایه و برخی تیم‌های داخلی توضیح داد: برخی تیم‌های خارجی چون انتظار داشتند هزینه رفت‌وآمد آنها را پرداخت کنیم به همین دلیل در تور شرکت نکردند. بعضی تیم‌های داخلی هم هزینه اتحادیه جهانی را پرداخت نکردند و امکان شرکت در این تور را نداشتند.

گفتنی است، در پایان این نشست خبری از پوستر و وب‌سایت سی‌وپنجمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان به شکل رسمی رونمایی شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.