امام جمعه موقت تبریز در خطبه‌های نماز جمعه؛

شکرا یا عراق شعار ما در اربعین است/ تا فرصت از دست نرفته باید توبه کرد

حجت الاسلام والمسلمین روشن تن گفت:از برادران عراقی و ستاد برگزاری اربعین امام حسین(ع) تقدیر و تشکر می‌کنم که از این سیل بزرگ ارادتمندان سیدالشهدا، بدون هیچ مشکلی میزبانی کردند.

به گزارش تبریز بیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل روشن‌تن در خطبه‌های عبادی و سیاسی جمعه تبریز اظهار داشت: شکرا یا عراق شعار امروز ما در اربعین است زیرا عراق با عشق جلو آمد و دریای خروشان زائران را با تمام محرومیت‌ها به سینه فشرد. از برادران عراقی و ستاد برگزاری اربعین امام حسین(ع) تقدیر و تشکر می‌کنم که از این سیل بزرگ ارادتمندان سیدالشهدا، بدون هیچ مشکلی میزبانی کردند.

وی با اشاره به آغاز جنک در ۳۱ شهریور گفت: هدف دشمن از بین بردن انقلاب اسلامی بود، حقیقتا جنگ سرنوشت کشور را تغییر داد و به همه نشان دادیم که می‌توانیم روی پای خود بایستیم و کشوری که در ۲۰۰ سال اخیر فقط در حال تجزیه بود در هشت سال دفاع مقدس حتی یک وجب هم به دشمن داده نشد.

امام جمعه موقت تبریز تاکید کرد: اگر مردم و مسئولان به ندا و تفکر حضرت امام توجه کنند قطعا دست طمعکاران و اجانب نسبت به ایران قطع خواهد شد.

وی به سالروز کشتار صبرا و شتیلا اشاره کرد و گفت: سالروز جنایت صبرا و شتیلا است که در اردوگاه‌های صبرا و شتیلا در لبنان به وقوع پیوست. جنایت صبرا و شتیلا علیه ساکنان این دو اردوگاه به مدت ۳ روز طول کشید و در جریان آن شمار زیادی از ساکنان آن که اکثرا فلسطینی و تعدادی نیز لبنانی بودند.

حجت الاسلام والمسلمین دوشن تن در خصوص سالروز شعر و ادب فارسی عنوان کرد: استاد شهریار یک شخصیت ممتازی است که به زبان مبارک رهبر انقلاب یک حکیم است، گفت: حضرت آقا فرموده‌اند که یکی از علاقمندی‌های من در زندگی این بود که شما را زیارت کنم و وقتی شهریار نیز چشم‌اش به دست جانباز رهبر معظم انقلاب می‌خورد گریه می‌کند.

وی با اشاره به ۶ برنامه سعادت بخش از سوی نبی اکرم(ص) عنوان کرد: نقل شده است که پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند که ای مردم تا قبل از اینکه مرگ به سراغ‌تان بیاید، توبه کنید. هیچ کسی نمی‌داند که در کجا از دنیا خواهد رفت، مرگ ناگهانی به سراغ انسان می‌آید؛ فرصت تا از دست نرفته است توبه کنیم و نگوییم که من هیچ گناهی نکرده‌ام.

خطیب موقت نماز جمعه تبریز گفت: از دیگر توصیه‌های پیامبراکرم(ص) صدقه راه دیگر سعادت‌بخشی است و همچنین امر به معروف و نهی از منکر از دیگر عوامل سعادت‌بخشی می‌باشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.