واکنش تاج الدینی به اظهارات نسنجیده علی اف؛

حرفتان بزرگتر از دهانتان است / در صورت الحاق، باید نخجوان به ایران ملحق شود

نماینده مردم تبریز در مجلس نسبت به اظهارات نسنجیده رئیس جمهور آذربایجان واکنش نشان داد.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مباحث در حوزه انتخابیه بیان کرد: مردم تبریز  و آذربایجان منتظرند که دولت با همت بیشتر و با مدیریت جهادی هر چه زودتر ۴ پروژه عمده را به اتمام برسانند.

وی افزود: امیدواریم قطار راه آهن میانه به تبریز در دهه فجر به ایستگاه خاوران در تبریز برسد. انتظار می رود با ترمیم ۷۰۰ متر تول زاب، روان شدن آب به دریاچه ارومیه و تسویه خانه های تبریز و ارومیه مشکل دریاچه ارومیه حل شود. باید آبرسانی به تبریز از رودخانه مرزی ارس بر اساس حقابه آذربایجان انجام شود، با اینکار مشکل آب در ۲۰ سال آینده آذربایجان شرقی حل خواهد شد البته در فاینانس این پروژه مشکلی وجود دارد که باید سازمان برنامه مسئله را حل کند. همچنین با دستور نهایی مخبر معاون رئیس جمهور انتظار می رود خط دوم قطار شهری تبریز عملیاتی شود.

عهدنامه های ننگین باکو و قره باغ را از ایران جدا کرد

نماینده مردم تبریز به اظهارات الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان .واکنش نشان داده و گفت: در ۸ سال جنگ تحمیلی، یک وجب از خاک کشور را به دشمن نداده ایم در حالی که در تاریخ گذشته پیمان نامه و عهدنامه های ننگینی چون عهدنامه گلستان و ترکمنچای را داریم که ۱۴ ولایت از ایران عزیز جدا شد از جمله باکو، قره باغ، ایروان و مناطق دیگر.

با این لفاظی ها مشکلی در همسایگی ما ایجاد نکنید / تنها لشکر عاشورا جواب شما را می دهد

وی ادامه داد: سخنی با رئیس جمهور آذربایجان دارم، اخیرا سخنی بزرگتر از دهان خود گفته است و گفته «سرنوشت تلخ جدایی آذری از آذربایجان» چقدر این رئیس جمهور نسبت به تاریخ بی اطلاع است، دقت کنید آذربایجان از ایران جدا شد و این طور نیست که شما می گویید. این نکته را یادآور می شوم  و به خوبی به خاطر بسپارید با این لفاظی ها مشکلی در همسایگی ما ایجاد نکنید که نیازی به لشکرهای محمدرسول الله(ص)، علی ابن ابی طالب(ع)، لشکرامام حسین(ع) نیست، تنها لشکر عاشورا جواب شما را می دهد.

این نماینده در ادامه به زبان آذری خطاب به الهام علی اف گفت: اگر بنا باشد کسی ملحق شود باید نخجوان به ایران ملحق شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.