گفتگوی خواندنی تبریزبیدار با خلیفه کل ارامنه آذربایجان؛

خدمت بزرگ حاج قاسم به امنیت ارامنه منطقه / سال نو میلادی باید انقلاب قلب ها برای خدمت به کشور باشد

خلیفه کل ارامنه آذربایجان می گوید: حاج قاسم سردار شهیدی است که فراجناحی و فراملی فکر می کرد و در سوریه و منطقه نسبت به حفظ جان و مال مسیحیان تلاش کرد.

سرویس فرهنگی تبریزبیدار/ انقلاب اسلامی ایران بستری را فراهم کرد تا همه اقلیت‌های ادیان مذهبی کنار یکدیگر از حقوق اجتماعی برخوردار باشند و در مراکز حکومتی مثل مجلس شورای اسلامی حضور دارند و همانند سایر مردم ایران آزادی های دینی داشته و زندگی مسالمت آمیزی کنار مسلمانان دارند.

فرا رسیدن سال نو میلادی و برپایی مراسمات خاص ارامنه برای این مناسبت، بهانه ای برای هماهنگی یک گفتگوی کوتاه با خلیفه کل ارامنه آذربایجان بود که با روی باز پذیرفت.

رویدادهای سخت جهانی، صمیمیت را کمرنگ کرده

گفتگو با اسقف اعظم گریگور چیفتچیان را با سوالی پیرامون زندگی مسالمت آمیز ادیان در ایران اسلامی آغاز می کنم و اینگونه پاسخ می دهد: امروزه جهان رویدادهای بسیار سختی را پشت سر می گذارد و صلح، صفا و صمیمیت در دنیای امروز کمرنگ شده و باید عشق و حقیقت با عدالت تحقق پیدا کند.

گفتگوی عملی ادیان در جمهوری اسلامی / نقش برجسته رهبر انقلاب در آرامش مسیحیان ایران

وی می افزاید: در جمهوری اسلامی ایران، گفتگوی بین ادیان بصورت عملی انجام می شود و امروز ایران یکی از قوی ترین و با سوادترین کشور های منطقه می باشد.

خلیفه کل ارامنه آذربایجان، منویات رهبر معظم انقلاب را در وحدت ادیان بسیار موثر عنوان کرده و می گوید: رهنمودهای آیت الله خامنه ای باعث شده مسیحیت و ارامنه در ایران در کمال آرامش و با خیالی آسوده تمامی مراسمات مذهبی خود را برگزار کنند.

سال نو میلادی باید انقلاب قلب ها برای خدمت به کشور باشد

او ضمن تبریک سال نو میلادی به ارامنه می گوید: آرزوی صلح و ثبات جهانی و به ویژه صلح و آرامش برای کشور عزیزمان و سربلندی روزافزون مردم ایران را دارم، سال نو باید انقلابی در قلب های ما به وجود بیاورد و ما را در خدمت به مملکت آماده و آگاهتر کند.

 

 

خدمت بزرگ حاج قاسم به امنیت ارامنه منطقه / شهید سلیمانی فراملی و فراجناحی فکر می کرد

در صحبت شیرین و گرم با اسقف اعظم گریگور چیفتچیان حرف حاج قاسم سلیمانی را پیش می کشم. واکنش جالبی نشان داده و می گوید: حاج قاسم سردار شهیدی است که فراجناحی و فراملی فکر می کرد و در سوریه و منطقه نسبت به حفظ جان و مال مسیحیان تلاش کرد.

تقدیم شهدای ارامنه برای حفظ تمامیت ارضی ایران

این حرف کافی بود تا از شهدای ارامنه ایرانی نیز سخن بگوییم. خلیفه کل ارمنه آذربایجان می گوید: هیچ تفاوتی بین شهدای ارمنی و مسلمان وجود ندارد و این شهدا بخاطر اعتلا و حفظ تمامیت ارضی کشورمان به شهادت رسیدند.

 

گفتگو از الهه مهدوی

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.