معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ارس مطرح کرد؛

رونمایی از ۱۱۰ فرصت سرمایه گذاری جدید در نمایشگاه اکسپو

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس‌ گفت:در نمایشگاه اکسپو ۱۱۰ فرصت سرمایه گذاری جدید رونمایی خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار، علی نوید صبح امروز در نشست خبری نمایشگاه ارس اکسپو  ۲۰۲۳‌ اظهار داشت: اولین نمایشگاه دستاوردها و توانمندهای منطقه آزاد ارس امسال در شهر تبریز تدارک دیده شده و بخشی از تلاش های این منطقه را به نمایش می گذاریم.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین بارها توسط رهبر معظم انقلاب تاکید شده، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف این نمایشگاه عمل به این رویکرد است که در نقطه مرزی ارس به مردم منطقه تبیین کنیم.

معاون اقتصادی منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس افزود: این نمایشگاه برشی از فعالیت های منطقه آزاد ارس از جمله فعالیت های اقتصادی، کشاوری، ترانزیتی و … است که در کنار آن رویداد های تخصصی و رونمایی از فرصت های جدید منطقه آزاد انجام خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت: بزرگترین موفقیت منطقه آزاد ارس این است که پروژه های خود را بدون بودجه دولتی و نفتی اجرا کرده و زیر ساخت ها و بسترسازی های شهر با هزینه ها و منابع منطقه آزاد انجام شده است.

نوید با اعلام اینکه محتوای نمایشگاه مستقیم و غیر مستقیم به اقتصاد مربوط است، افزود: در نمایشگاه اکسپو ۱۱۰ فرصت سرمایه گذاری جدید رونمایی شده و همچنین شرکت های فعال دانش بنیان در منطقه، طرح های جدید خود را رونمایی خواهند کرد.

وی اظهار داشت: اقتصاد منطقه آزاد ارس در چهار حوزه صنعت، کشاورزی، گردشکری و حوزه بازار و تجارت شکل گرفته است.

معاون اقتصادی منطقه آزاد ارس خاطر نشان کرد: در  گلخانه های شیشه ای قطب‌ اول در ایران هستیم و تمامی محصولات گلخانه ای ارس صادر می شود  و در آینده نزدیک ۱۰۰ هزار تن محصولات گلخانه ای طبق استانداردهای جهانی صادر خواهد شد.

وی گفت: منطقه آزاد ارس در بخش توسعه کشاورزی و شیلات پیشرو بوده و ۴۵۰۰ هکتار باغات قطره ای وجود دارد که در حال توسعه می باشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.