رشیدی مطرح کرد؛

پارک حاشیه ای نفعی برای شهر نداشت / کسری پارکینگ و تلمبار ماشین

عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: پارک حاشیه ای نفعی برای شهر نداشت.

به گزارش تبریزبیدار، روح الله رشیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص ماجرای پارک حاشیه ای گفت: ما بجز عذرخواهی در مورد آذر پارک نمی توانیم چیزی بگوییم و من از سهم خود معذرت می‌خواهم. این پروژه هیچ سودی برای شهر نداشت و هیج مشکلی از ترافیک شهر را حل نکرده است.

وی افزود: قرارداد به قدری آبکی بسته شده است که از ظرفیت حقوقی نمی‌توان بصورت قاطع استفاده کرد و اساسا کارفرما نیز متضرر بوده و زمانی که به حساب مشترک دسترسی نداشته است، آذرپارک مفتکی به خیابان های شهر صاحب شده است.

عضو شورای شهر تبریز  در مورد سوال خبرنگاران در خصوص مسیر گشایی های شهرداری بیان کرد: سهم مسیر گشایی ۱۲۰۰ میلیارد تومان تعیین شده و از سهم کل بودجه ۷ درصد است و مسیر گشایی هایی که گره ترافیک را باز می کند بیشتر در اولویت مسیر گشایی و تملک شهرداری است.

از آینده شهر نگرانیم

رشیدی در رابطه با مصوبات کمیسیون ماده ۵ گفت: این مصوبات باید شفاف شود بخاطر این که از وضعیت آینده شهر نگران هستیم و زیست پذیری و دسترس پذیری تبریز با بحران روبرو خواهد بود، باید در این رابطه خیزشی صورت بگیرد.

وی با انتقاد از سامانه شفافیت شهرداری گفت: سامانه شفافیت مشکل زیر ساختی ندارد بلکه مشکل باورهای ما در مورد شفافیت است. از سامانه شفافیت راضی نیستیم، سامانه باید به قسمت های مختلف شهرداری وصل شود و شهروندان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند، برخی از شهرها در این رابطه موفق عمل کرده اند.

عضو شورای شهر تبریز ضمن انتقاد از میزان بودجه های فرهنگی و برنامه های صورت گرفته گفت: برای مثال برنامه فرهنگی در منطقه یک ۲۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که بنده نیز مخالف هستم، بنده مخالف هزینه هایی که در برنامه های فرهنگی و بودجه هایی که تعیین می‌شود هستم.

وی در رابطه با اتفاقی که در صحن شورای شهر بین یکی از اعضای شورا و یکی از خبرنگاران حاضر در شورا افتاده بود، گفت: فعالان رسانه ای شهر تبریز کلاس شورای شهر تبریز را بالا برده اند، این را در هفت ماه اول دوره شورای ششم دیدیم، اما به یک باره افول کرد.

کسری پارکینگ و تلمبار ماشین / آمار بالای ساخت و ساز غیرمچاز

وی اضافه کرد: اتفاقی که در صحن افتاد این بود که سیلی زده نشده بود آقای باغبان نیز یکی از اعضای پرحوصله ای است که نمی‌دانم آن روز چه اتفاقی افتاده بود، هیچ کس آن صحنه را تایید نمی‌کند و هیچ عمدی در آن کار نبود.

رشیدی در ادامه به بحث ساخت و ساز های غیر مجاز پرداخت و گفت: در چند سال گذشته آمار بالایی از کسری پارکینگ ها و ساخت و ساز های غیر مجاز داریم، در محلات ماشین ها تلمبار شده است، متاسفانه هیچ پارکینگی در شهر دیده نشده است و وقتی صحبت می‌کنیم می‌گویند متاسفانه قانون دستمان را بسته است!

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.