بازگشت متفکرآزاد به هیات رئیسه / فرهنگی باز هم ناکام ماند

در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، انتخابات هیات رئیسه برای اجلاسیه چهارم برگزار شد.

به گزارش تبریزبیدار، در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، انتخابات هیات رئیسه برای اجلاسیه چهارم برگزار شد.

روح‌الله متفکرآزاد و محمدحسین فرهنگی دو نماینده تبریز به ترتیب برای جایگاه دبیران و ناظران هیات رئیسه کاندید شده بودند که متفکرآزاد بعد از یک سال، دوباره به هیأت رئیسه بازگشت اما فرهنگی همانند اجلاسیه دوم و سوم، ناکام ماند.

با رای نمایندگان مجلس، محمد باقر قالیباف در جریان این انتخابات با ۲۱۰ رای برای چهارمین سال به عنوان رئیس مجلس یازدهم انتخاب شد.

پس از شمارش آراء نمایندگان برای جایگاه نواب رئیس، عبدالرضا مصری ۱۵۸ رای کسب کرد و بر این اساس، به عنوان نایب رئیس اول مجلس یازدهم در اجلاسیه چهارم، انتخاب شد. با توجه به تساوی آرای ذوالنور و نیکزاد در شمارش ابتدایی، آرای این دو نماینده بازشماری شد و در نهایت، مجتبی ذوالنور به عنوان نایب رئیس دوم مجلس یازدهم در اجلاسیه چهارم، انتخاب شد.

در ادامه، کاندیداهای گزینه دبیری هیأت رئیسه مجلس برای اجلاسیه چهارم مجلس یازدهم معرفی شد و با رای نمایندگان، احمد نادری نماینده تهران، محمد رشیدی نماینده کرمانشاه، سید محسن دهنوی نماینده تهران، روح الله متفکر آزاد نماینده تبریز، علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل و مجتبی یوسفی نماینده اهواز به عنوان دبیران هیات رئیسه اجلاسیه چهارم انتخاب شدند.

همچنین با رای نمایندگان، سیدنظام‌الدین موسوی با ۱۸۵ رای، محسن پیرهادی با ۱۸۳ رای و علیرضا سلیمی با ۱۸۱ رای به عنوان ناظران هیات رئیسه اجلاسیه چهارم مجلس یازدهم انتخاب شدند.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *