رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اعلام کرد:

تلاش رو به جلوی آذربایجان شرقی در بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: وضعیت شاخص‌های کلان اقتصادی استان در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد تلاش عوامل اجرایی استان در بهبود این شاخص‎ها رو به جلو بوده است.

به گزارش تبریز بیدار،  محمد فرشکاران صبح امروز در دیدار محمد حسین فرهنگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس اظهار کرد: در مقطع فعلی تحرک بخشی به فعالیت‌های اقتصادی استان بسیار ضروری و مهم است.

وی با بیان اینکه وضعیت شاخص‌های کلان اقتصادی استان در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد تلاش عوامل اجرایی استان در بهبود این شاخص‎ها رو به جلو بوده است، افزود: نرخ مشارکت اقتصادی آذربایجان شرقی به میزان ۱.۵ درصد از میانگین کشوری بالاتر رفته و بخش خصوصی کاملا همراه بوده و بخش عمومی هم گردش مدار توسعه را تسریع می‎کند.

فرشکاران با اشاره به وجود حدود هشت هزار و ۶۰۰ پروژه نیمه‌تمام در کشور، تصریح کرد: به اندازه ۴۰ سال آینده در کشور پروژه زخمی وجود دارد که سرعت توسعه را کند ساخته اند، بنابراین باید عاقلانه رفتار کرده و تا آنجا که امکان دارد از شروع پروژه های جدید خودداری کنیم.

این مسوول توضیح داد: در آذربایجان شرقی توجه به شاخص‌ها، آمایش، مدل و قرارگیری در مدار توسعه و توازن استان مهم بوده و لازم است پروژه ها با اولویت سنجی به اتمام رسند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی تاکید کرد: از پروژه‌هایی که در راستای توسعه استان و گره‌گشایی موضوعات کلان هستند تمام قد حمایت می‌کنیم اما معتقدیم در شرایط فعلی شروع پروژه جدید به علم، نگاه و آینده‌نگری ما لطمه خواهد زد.

وی در ادامه بر ضرورت تقویت اعتبارات راه‌های شریانی و پروژه‌های آب و فاضلاب استان تاکید و اضافه کرد: قصد ما به انجام رساندن پروژه ها است و باید انقلابی در پروژه‌های راه، آب و فاضلاب استان ایجاد کنیم.

عملکرد مطلوب تیم مدیریتی استان در مصوبات سفر ریاست جمهوری

در این دیدار نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو، عملکرد تیم مدیریتی آذربایجان شرقی را در تصویب و تخصیص اعتبارات مصوب سفر اول ریاست جمهوری به استان بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اینکه ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بومی بوده و از طرف دیگر سال‌ها در تهران خدمت کرده است به تمام زوایا و گیر و پیچ های اداری اعتبارات واقف بوده و راهکارهای حل این موانع را به خوبی می شناسد.

فرهنگی ابراز داشت: پروژه های آب و فاضلاب با سلامتی و زندگی مردم ارتباط مستقیمی دارند و باید در اولویت تخصیص اعتباری و اتمام قرار گیرند.

وی در عین حال خاطرنشان ساخت: هر پروژه نیمه تمامی که به اتمام می‌رسد، فشار اقتصادی بر جامعه کاهش یافته و سرعت توسعه افزایش می‌یابد.

 

انتهای پیام/

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *