گفتگوی تبریزبیدار با مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان؛

ریشه یابی نایاب شدن داروهای بیماران پیوندی

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آذربایجان شرقی به تبریزبیدار گفت: شرکت های چند ملیتی داروهای خاص را در انحصار خود نگه داشته اند که همکاری چندانی در این زمینه ندارند.

عادل فیروزی در گفتگو با تبریزبیدار در واکنش به کمیاب شدن داروهای خاص بیماران پیوند کلیوی اظهار داشت: داروی بیماران دیالیزی در حال حاضر در بازار موجود است ولی متاسفانه اکثر داروهایی که به طور مقطعی در بازار عرصه نمی شود مربوط به بیماران پیوندی است و علت آن کمبود تامین مواد اولیه در کارخانه های داروسازی داخلی و همچنین مشکل واردات دارو است.

انحصار مایفورتیک، پروگراف و ساندیمون در شرکت های خارجی

وی با اشاره به مشکلات واردات داروهایی همچون مایفورتیک، پروگراف و ساندیمون گفت: شرکت های چند ملیتی داروهای خاص را در انحصار خود نگه داشته اند که همکاری چندانی در این زمینه ندارند.

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی آذربایجان شرقی ادامه داد: سال قبل این مشکل را با مسئول دارو و رئیس هیئت مدیره تهران در میان گذاشتیم و تلاش می کنیم به زودی این مشکل رفع شود تا طبق روال قبلی این داروها وارد یا تولید شود.

مشکلات ارزی برای تامین مواد اولیه / سوداگران سلامت و اضطراب بیماران

فیروزی در تکمیل صحبت های خود به تبریزبیدار گفت: شرکت زهراوی برای تولید این داروها مشکل تامین مواد اولیه دارد که برای واردات مواد اولیه نیز مشکل ارزی و بانکی وجود دارد. در این میان برخی داروها همچنان تولید و عرصه می شوند ولیکن برخی افراد سودجو و سوءاستفاده گر مانع دسترسی مردم با بهای اندک به این قبیل داروها می شوند.

تا هفته آینده مقداری از داروها تامین می شود

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان با تاکید بر درک اضطراب بیماران پیوندی گفت: مسئولین در این زمینه همکاری های لازم را انجام داده و پیگیر هستند و تا آخر این هفته مقداری دارو تامین خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

در همین باره بخوانید:

 

بیماران خاص در به در دنبال داروهای نایاب / مدیر مربوطه درگیر رئیس بازی است!

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *