۴ طرح همزمان با میلاد امام رضا (ع) در ورزقان کلنگ زنی شد

– به مناسبت میلاد امام رضا (ع) ۴ طرح عمرانی و غیر عمرانی در ورزقان کلنگ زنی شد.

به گزارش تبریز بیدار ، جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا ظهر چهارشنبه در آئین کلنگ زنی پروژه های شهرستان ورزقان با اعلام این خبر گفت: به مناسبت دهه کرامت در چهار روستای ورزقان آیین کلنگ زنی با حضور فرمانده سپاه عاشورا و جمعی از فرماندهان و مدیران و روسای دولتی به صورت همزمان برگزار شد.

سید مهدی حسینی با اشاره به اهمیت این طرحها افزود: این طرح ها به مظور سرعت بخشیدن بر اجرای طرحهای انتقال آب با توجه به خشکسالی های متوالی و نیاز به استفاده بهینه از منابع آبی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: احداث کانال‌های آبیاری و خطوط اب کشاورزی در جهت ساماندهی آب های جاری برای استفاده اهالی و زیر کشت بردن ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی روستاهای سقای، نگارستان و سرکش و گال ورزقان یکی از اولویت های اساسی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در زمینه مدیریت منابع آب و مدیریت آبی با استفاده از پوشش انهار است.

سید حسینی بیان داشت: ۳۱ پروژه عمرانی در بخش‌های کشاورزی، آب شرب، مدرسه و مسجد و پروژه ها غیر عمرانی شامل اشتغال زائی، تعلیم و تربیت و فرهنگی اجتماعی با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در مدت زمان ۸ ماه عملیاتی خواهد شد.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه عاشورا با اشاره خاطر نشان کرد: این خط انتقالها به طول ۸۶۰۰ متر ۲۰۳ هکتار از اراضی روستاها را پوشش خواهد داد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *