پیگیری اول تبریزبیدار نسبت به یک گزارش؛

صدمه به «سید حمزه» به بهای اصلاح «مقبره الشعرا» / توپ میراث فرهنگی در زمین ارشاد

تبریزبیدار در نخستین گام از پیگیری تهدید حریم امامزاده سید حمزه(ع) در پروژه ساماندهی مقبره الشعرا، سراغ معاون اداره کل میراث فرهنگی استان رفته است.

وحید نواداد در گفتگو با تبریزبیدار در واکنش به گزارش این سایت خبری در خصوص تعرض به حریم امامزاده سید حمزه(ع) در پروژه مقبره الشعرا (جزئیات را اینجا بخوانید+) اظهار داشت:  در چند روز گذشته از طرف میراث فرهنگی بازدیدی از مجموعه امام زاده سید حمزه انجام شده و این مجموعه به دلیل برخی سهل انگاری ها در بازسازی مقبره الشعرا، از سمت یکی از ضلع های مجاور مقبره الشعرا دچار نشت آب فاضلاب شده که در بخش مورد نظر این اتفاق کاملا مشهود می باشد.

وی افزود: با رایزنی هایی که با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته، قرار شد این بخش مجدد در دست ترمیم قرار گیرد، و اکنون منتظر نامه نگاری های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم.

معاون اداره کل میراث فرهنگی با بیان اینکه متولی پروژه مقبره الشعرا مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است، افزود: عدم اگاهی باعث صدمه دیدن بخشی از مجموعه امام زاده سید حمزه شده که با پیگیری های میراث فرهنگی این مشکل به صورت کامل رفع خواهد شدـ

 

انتهای پیام/

 

 

در همین باره بخوانید:

تعرض به حریم امامزاده در پروژه مقبره الشعرا / مزار ثقه الاسلام دور از نظرها

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *