وزیر کشور:

احداث خط ۲ و ۳ متروی تبریز با همت دولت پیگیری می‌شود

وزیر کشور با اشاره به آخرین وضعیت متروی شهر تبریز، گفت: احداث خط دو و سه متروی تبریز با همت دولت پیگیری می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ،احمد وحیدی، در جمع خبرنگاران، با بیان این‌که در حال حاضر خط یک تبریز با چند قطار فعال است، اظهار کرد: فعالیت خط دو هم شروع شده است، فعالیت خط سه نیز با توجه به دسترسی به مناطق پرجمعیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی ادامه داد: اقدامات لازم برای تکمیل خط دو نیز با فاینانس انجام گرفته، دنبال می‌شود، خط سه نیز با همت دولت از طریق اوراق مشارکت و منابع شهرداری انجام می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نوسازی ناوگان در سطح شهر تبریز، خاطرنشان کرد: اتفاقات خوبی در شهر تبریز به لحاظ نوسازی ناوگان و خطوط مترو رخ می‌دهد و امیدواریم با تلاش عزیزان و شهردار پرتلاش تبریز، نوسازی ناوگان به سرعت تکمیل شود.

وحیدی با بیان این‌که امروز ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی نو وارد ناوگان شهر تبریز شد، گفت: امیدواریم این نوسازی ادامه پیدا کند و حداقل ۵۰۰۰ تاکسی جدید دیگر نیز وارد ناوگان شهری شود.

وی با اشاره به ضرورت ورود ۱۲۰۰ اتوبوس به ناوگان حمل و نقل تبریز، گفت: با توجه به این‌که چندین سال اتوبوس جدیدی وارد ناوگان نشده است برهمین اساس با تلاش این کار آغاز شده به طوری که تاکنون ۱۳۰ دستگاه اتوبوس وارد مدار شده است.

وزیر کشور، افزود: برنامه ریزی لازم نیز برای ورود ۲۰۰ اتوبوس هم انجام شده است و امیدواریم کارخانجاتی که برای تامین آن تعهد کرده‌اند، روند ورود اتوبوس به سرعت انجام شود و تامین ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس در طول سال‌های آتی تحقق شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *