معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد

مهمترین چالش‌های سازمان برنامه و بودجه کشور در ارتباط با برنامه هفتم

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، اصلاح ساختار بودجه، توجه به بحث مولدسازی و بازتعریف رابطه دولت و نفت را مهمترین چالش‌های برنامه هفتم خواند و گفت: به زودی لایحه برنامه هفتم تقدیم مجلس می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، رحیم ممبینی، در جلسه‌ای با معاونان و مدیران سازمان با اشاره به روند تدوین برنامه هفتم توسعه کشور افزود: در مجموع حدود ۳۱۰ ماده پیش بینی،۸۰ ماده جمع‌آوری و برخی از کارهای تقنینی و ویرایشی مرتبط انجام شده است.

وی اصلاح ساختار بودجه، توجه به بحث مولدسازی و بازتعریف رابطه دولت و نفت را مهمترین چالش‌های سازمان در ارتباط با برنامه هفتم خواند و گفت: در این موارد احکام بسیار خوبی پیشنهاد شده و به زودی لایحه برنامه هفتم تقدیم مجلس می‌شود.

وی اذعان کرد: در بحث اصلاح ساختار بودجه دو مرحله‌ی بودجه در مجلس تصویب شده که در مرحله اول منابع بر اساس بخش و مصارف هم بر اساس امور و فصول به مجلس اعلام می‌شود.

ممبینی افزود: در مرحله دوم صرفا موضوعات و برنامه‌های دستگاه‌های اصلی به مجلس ارائه می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه ما هنوز دچار خودسانسوری هستیم و مطالب را واضح به مردم بیان نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: وضعیت منابع سال جاری مناسب نبوده و باید تمهیداتی در ارتباط با مصارف در نظر گرفت و مسائلی را شفاف سازی کرد.

وی بیان کرد: برنامه مرکز این است که به سازمان‌های استان‌ها توجه ویژه‌ای صورت گرفته و برخی از محدودیت‌های پرداختی و رفاهی در استان‌ها رفع و فاصله با مرکز به حداقل برسد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *