سرپرست وزارت جهاد کشاورزی:

۵۰۰ میلیارد از ۲۸۰۰ میلیارد تومان مصوبات سفر اول پرداخت شده است

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: از مجموع ۲۸۰۰ میلیارد تومان مصوب در نظر گرفته شده در دور اول سفر ریاست جمهوری به این استان، ۵۰۰ میلیارد تومان از آن پرداخت شده است.

به گزارش تبریزبیدار، سیدمحمد آقامیری در دومین سفر هیأت دولت به آذربایجان شرقی و در حاشیه بازدید از طرح‌های کشاورزی عجب‌شیر به خبرنگاران گفت: برای گلخانه‌های مستقر در شهرک‌های گلخانه‌ای تسهیلات سرمایه در گردش تعلق می‌گیرد، بدین منظور علاوه بر مصوبات قبلی، مبلغ ۲۵ میلیارد تومان به این گلخانه‌داران اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه از مجموع ۲,۸۰۰ میلیارد تومان مصوب در نظر گرفته شده در دور اول سفر ریاست جمهوری به این استان، ۵۰۰ میلیارد تومان از آن پرداخت شده است، افزود: مابقی مبلغ مصوبات نیز کارسازی خواهد شد.

آقامیری ادامه داد: علاوه بر مصوبات در نظر گرفته شده، ۳۰۰ میلیارد تومان برای اراضی پایاب کشاورزی و ۱۰۰ میلیارد تومان برای کنارگذر در شهرستان عجب‌شیر در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، بازدیدهای دور دوم سفر ریاست جمهوری برای بررسی اجرای پروژه‌های در دست اقدام، رفع مشکلات و ارزیابی است تا با آسیب‌شناسی نقاط ضعف پیشرفت پروژه‌ها سرعت گیرد.

سرپرست وزارت جهادکشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از مهمترین وظایف مدیریت کشاورزی حمایت از محصولات در مواجهه با بلایای طبیعی است، یادآور شد: با بیمه باغات در شهرستان عجب‌شیر تلاش کرده‌ایم در برابر آسیب تگرگ، از باغداران حمایت کنیم.

وی همچنین افزود: در باغات بدون بیمه نیز تلاش می‌شود، از طریق سازمان مدیریت بحران پس از ارزیابی، بخشی از خسارت پرداخت شود.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *