میرتاج الدینی مطرح کرد؛

چاره اندیشی برای دریاچه ارومیه؛ از کانی‌سیب تا وان

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: ۴ دانشگاه مطالعات علمی و پژوهشی را برای انتقال آب از دریاچه وان در ترکیه به ارومیه انجام داده‌اند که فاصله ۱۶۰ کیلومتری با یکدیگر دارند.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۱ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: برای وضعیت دریاچه ارومیه جلسات متعددی در دولت و مجلس طی دو ماه گذشته برگزار شده است و دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه و دبیر این ستاد پیگیر کارها بودند.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس ادامه داد: از مجموع طرح‌ها و پیشنهادات انجام شده، عمده پروژه‌های سخت‌افزاری انجام شده است و ستاد احیا برای سال جاری حدود ۲۳۰۰ میلیارد اعتبار درخواست کرده که بخشی از آن تخصیص یافته و بخش باقی مانده نیز باید تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه باید آب وجود داشته باشد تا از این پروژه‌های سخت‌افزاری استفاده شود، اضافه کرد: با توجه به اینکه بارش در گذشته کم بوده نتوانستند به موقع از سد کانی‌سیب رهاسازی کنند اما از آنجا که با توجه به بارش‌های اخیر وضعیت بهتر شده باید هرچه سریعتر رهاسازی انجام شود.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: ۴ دانشگاه مطالعات علمی و پژوهشی را برای انتقال آب از دریاچه وان در ترکیه به ارومیه انجام داده‌اند که فاصله ۱۶۰ کیلومتری با یکدیگر دارند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
 1. علی

  سلام‌بایدجناب‌رییس‌
  محترم‌جمهور‌و‌وزیران
  تصمیم‌به‌نجات‌دریاچه
  ارومیه‌بگیرند‌از‌دست‌
  استاندارهای‌منتصب‌بی‌
  اختیاروبخصوص‌امثال
  جنابعالی‌وبنده‌حقیر‌که
  هی‌کامنت‌مینویسم‌وطرح
  میدهیم‌کاری‌برنمیآیدتنها
  راه‌حل‌عاجل‌اینست‌که
  دعا‌کنیم‌باران‌نعمت‌الهی
  زباد‌شود‌آجی‌چای‌وجبغاتی
  و….طغیان‌کنند‌ودریاچه
  مظلوم‌ارومیه‌پر‌شود‌والبته
  نمازباران‌بخونیم‌هم‌بد
  نیست‌شماجلودارباشید