لاریجانی در مراسم افتتاح بیمارستان دانشگاه آزاد:

مردم در سال ۹۲ شرایط بسیار سختی را در حوزه سلامت تجربه کردند/مردم آذربایجان حق بزرگی بر کشورمان دارند

رئیس مجلس گفت: در سال ۹۳ توانستیم تا حد زیادی شرایط بخش بهداشت و سلامت را سامان داده و با اضافه کردن درصدی از مالیات بر ارزش افزوده توانستیم تا حد زیادی مشکلات موجود در بخش بهداشت و درمان را حل کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح طرح های بیمارستانی و دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز  با تبریک میلاد امام زمان(عج) گفت: یکی از مسائل مهم و بنیادین در جامعه، موضوع سلامت است که بایستی قدردان پیشرفت های انجام شده در سال های اخیر باشیم.

 

وی افزود: گام های بلندی در این سال ها انجام شده است و بایستی از ظرفیت عظیم متخصصین در این حوزه به خوبی استفاده شود.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نابسامان حوزه بهداشتی در سال ۹۲ اظهار داشت: در آن سال به دلیل جهش های قیمتی نرخ ارز و گران شدن دارو شرایط بسیار سختی برای مردم پدید آمده بود.

 

وی افزود: برای حل این مشکلات جلسات مختلفی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و با حضور نمایندگانی از جمله نمایندگان استان آذربایجان شرقی برگزار و اقدامات بسیار خوبی برای ساماندهی سریع مشکلات بهداشتی و درمانی و ایجاد آرامش روانی در آن مقطع انجام شد.

 

لاریجانی تصریح کرد: در سال ۹۳ توانستیم تا حد زیادی شرایط بخش بهداشت و سلامت را سامان بدهیم و با اضافه کردن درصدی از مالیات بر ارزش افزوده و تخصیص بخشی از هدفمندی یارانه ها به حوزه سلامت به این کار اهتمام نماییم.

 

وی افزود: کشور ما ظرفیت بالایی را در حوزه سلامت داراست و انتظار این است که با فراهم سازی زمینه فعالیت، متخصصان بتوانند خدمات ارزشمندی را به مردم عزیز ایران و کشورهای همسایه ارائه دهند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به جایگاه مردم آذربایجان در میان ملت ایران اظهار داشت: مردم آذربایجان حق بزرگی در کشورمان ایران دارند و این مردم نقش مهمی را در دوران پیش و پس از انقلاب ایفا کرده اند، امیدوارم بیمارستان امام سجاد (ع) بستر سازمان یافته تری را برای ارائه خدمات به این مردم فراهم آورد.

 

وی در پایان با درخواست از آقای منادی عنوان کرد: امیدواریم آقای منادی و همکاران ایشان به مناسبت این عید فرخنده برای مدت زمانی مثلا ۲۰ روز خدمات درمانی رایگانی را در این بیمارستان برای عموم مردم تخصیص دهند.

 

لازم به ذکر است این مراسم افتتاحیه با حضور علی لاریجانی،آیت الله مجتهد شبستری و اسماعیل جبارزاده و جمعی از نمایندگان و مدیران استان در محل بیمارستان امام سجاد برگزار شد و در پایان به صورت ویدئو کنفرانس پروژه های دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد، مهمانسرای ۱۲۰ تختخوابی و  واحد بین الملل دانشگاه آزاد در استان افتتاح شد.

 

اخبار مرتبط

تصویری/ افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام سجاد (ع)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *