رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی:

رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران، معتقد است: خیلی از بچه هایی که دچار شکستگی دندان می شوند به دلیل مسخره شدن توسط همکلاسی های خودشان دچار افت تحصیلی شده و منزوی می شوند.

بچه هایی که دچار شکستگی دندان می شوند به دلیل مسخره شدن توسط همکلاسی های خودشان دچار افت تحصیلی شده و منزوی می شوند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر،دکتر ابراهیم امین صالحی گفت: در صورت شکسته شدن دندان کودک براساس ضربه و یا سانحه بهتر است بلافاصله دندان را داخل بزاق دهان خود کودک و یا سرم فیزیولوژی قرار داده و در کوتاه ترین زمان ممکن  به دندانپزشک مربوطه برسانند و هر چقدر که این زمان کوتاه تر باشد موفقیت درمان بیشتر است.

وی شکستگی دندان بچه ها را به دو حالت عنوان کرد و افزود: گاهی شکستگی به گونه ای است که دندان با ریشه در می آید و گاه بر اثر ضربه قسمتی از دندان شکسته می شود که بهتر است آن قسمت شسته شود و در بزاق کودک و یا سرم فیزیولوژی قرار گیرد زیرا نباید آن بخش شکسته دندان خشک شود چون در صورت خشک شدن شکننده و قابل استفاده نخواهد بود.

رئیس انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران، گفت: می توان آن قسمت شکسته دندان را با باندینگ های مخصوص سر جای خود قرار داد ولی اگر این کار انجام نشود ممکن است کودک از نظر روانی تحت تاثیر حس های منفی قرار گیرد. خیلی از بچه هایی که دچار شکستگی دندان می شوند به دلیل مسخره شدن توسط همکلاسی های خودشان دچار افت تحصیلی شده و منزوی می شوند. در حقیقت درست کردن دندان شکسته برای زیبایی نیست چرا که بچه به آن نیازدارد و در صحبت کردن تاثیر منفی می گذارد به گونه ای که کلمات را نمی تواند درست بیان کند و دوستانش مسخره اش می کنند ولی می توان با مراجعه به دندانپزشک ترمیمی بدون اینکه به دندان های دیگر صدمه ای وارد شود، دندان شکسته را ترمیم و بازسازی کرد.

وی توصیه کرد در صورت بروز چنین مشکلی با مراجعه به دندانپزشک ترمیمی می توان دندان شکسته کودک را بدون آنکه صدمه اضافه ای به بافت آن وارد شود با استفاده از باندینگ ها و مواد چسبنده دندان شکسته ترمیم می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *