منادی در جشن افتتاح بیمارستان امام سجاد:

ارزان ترین بیمارستان خصوصی کشور است/خدمات پزشکی به مدت ۱۵ روز برای عموم مردم رایگان است

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان در جشن افتتاح بیمارستان دانشگاه آزاد گفت: ۴۰ درصد آموزش پزشکی کشور بر دوش واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است و این افتخاری برای استان است که این بیمارستان در آذربایجان شرقی افتتاح می شود.

به گزارش تبریزبیدار, علیرضا منادی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در جشن افتتاح بیمارستان دانشگاه آزاد  با تبریک میلاد خجسته نیمه شعبان و اشاره به نگرش امام خمینی به دانشگاه آزاد اسلامی  گفت: یکی از نمودهای فکر روشن و خلوص امام خمینی در عرصه مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی است که با حمایت های ایشان و همت مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیان این دانشگاه گذاشته شد.

 

وی افزود: آقای جاسبی در خاطرات خود آورده است که در دهه ۶۰ رشته پزشکی تنها با حمایت های حضرت آیت الله خامنه ای رئیس جمهور وقت به دانشگاه آزاد آورده شد وگرنه در آن زمان با وجود تمسخر دیگران کسی نمی توانست چنین کار عظیمی را انجام دهد.

 

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان با اشاره به اولین بودن تبریز در همه عرصه ها اظهار داشت: تبریز افتخار این را دارد که در کشور به شهر اولین ها مشهور شده و اولین واحد بزرگترین دانشگاه در سطح جهانی در این شهر افتتاح شده است.

 

وی افزود: امروزه ۴۰ درصد آموزش پزشکی کشور بر دوش واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است و این افتخاری برای استان است که این بیمارستان در آذربایجان شرقی افتتاح می شود.

 

۲۴.۵ میلیارد تومان هزینه ساخت بیمارستان

منادی با اشاره به سابقه احداث این بیمارستان عنوان کرد: این پروژه از سال ۸۳ شروع شده بود و پس از وقفه‌ ای ۸ ساله با هزینه ای بالغ بر ۲۴.۵ میلیارد تومان افتتاح می شود که ۶.۵ میلیارد به هزینه زمین و  18 میلیار باقی مانده صرف ساخت آن شده است.

 

وی افزود: پیش از این قرار بود افتتاح این بیمارستان در سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی و سیدحسن خمینی به تبریز و سپس در سفر هیئت دولت به استان صورت گیرد که متاسفانه انجام نشدند.

 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش های انجام شده برای افتتاح این پروژه عنوان کرد: علی رغم وقفه‌ ی ۸ ساله همه دوستان با حمایت های رهبر معظم انقلاب و آقای هاشمی با همدلی و همزبانی کار کردند و با مساعدت های دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد توانستیم ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه دریافت کنیم.

 

وی افزود: در شرایط اقتصادی فعلی امیدواریم ما در این بیمارستان برای ۱۳۰۰ نفر شغل ایجاد کنیم.

 

 ارزان ترین بیمارستان خصوصی کشور

منادی با ارزان توصیف کردن خدمات این بیمارستان اظهار داشت: بیمارستان امام سجاد(ع) ارزان ترین بیمارستان خصوصی کشور است و با توجه به مصوبه هیئت امنا، از شنبه آینده به مدت ۱۵روز تمامی خدمات پزشکی این بیمارستان برای عموم مردم رایگان خواهد بود.

 

وی افزود: البته تمام خدمات پزشکی برای ۲۰۰۰ عضو هیئت علمی و ۲۵۰۰ کارمند دانشگاه های آزاد استان صد درصد رایگان خواهد بود.

 

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان در پایان با اشاره به  پروژه های این دانشگاه در استان خاطرنشان کرد: ما مجوز تاسیس دانشکده دندان پزشکی را در استان گرفته ایم که خود معادل یک دانشگاه است و در کنار آن به بحث توریسم درمانی و تاسیس واحد بین المللی دانشگاه آزاد در استان اهتمام ویژه ای گذاشته ایم.

 

وی افزود: اقامتگاه ۱۲۰ نفره دانشگاه آزاد و بیمارستان ۴۰ تختخوابی برای بیماران سرطانی از دیگر پروژه های آتی ماست که به زودی افتتاح و احداث خواهد شد.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *