اعتراض کارکنان درمانی بیمارستان شهید مدنی

کارکنان درمانی بیمارستان قلب و عروق شهید مدنی تبریز نیز صبح امروز با حضور در محل سالن جلسات این مرکز درمانی خواستار اصلاح اصولی طرح مبتنی بر عملکرد برای رسیدگی و جلوگیری از کاهش درآمد خود شدند.

طرح تحول سلامت به عنوان یکی از اقدامات بجا و موفق دولت تدبیر و امید در راستای رفاه مردم و کاهش هزینه های درمانی بیماران اجرا و رضایتمندی مردم را به دنبال داشته اما به دنبال اجرای این طرح ، بسته دیگری بنام طرح مبتنی بر عملکرد اجرا شد که در آن به حق و حقوق این قشر زحمتکش به خصوص پرستاران و پیراپزشکان کم توجهی شده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ایرنا، کارکنان درمانی بیمارستان قلب و عروق شهید مدنی تبریز نیز صبح امروز  با حضور در محل سالن جلسات این مرکز درمانی خواستار اصلاح اصولی طرح مبتنی بر عملکرد برای رسیدگی و جلوگیری از کاهش درآمد خود شدند.

این افراد که شامل پرستاران، پیراپزشکان و کادرهای پیش بیمارستانی هستند تعدادی از آنان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کردند: پرستاران در تمام ۲۴ ساعت شبانه روز تنها افراد حاضر بر بالین بیمار هستند و برای بهبود حال او تلاش می کنند به همین دلیل نیز انتظار می رود دولت مردان بیش از پیش در رسیدگی به امور این زحمتکشان وسواس به خرج داده و قانونی را که سالهاست به ورطه فراموشی سپرده شده اجرایی کنند. 

آنان افزودند: اجرای طرح تحول سلامت به عنوان یکی از اقدامات بجا و موفق دولت تدبیر و امید در راستای رفاه مردم و کاهش هزینه های درمانی بیماران اجرا و رضایتمندی مردم را به دنبال داشته اما به دنبال اجرای این طرح ، بسته دیگری بنام طرح مبتنی بر عملکرد اجرا شد که در آن به حق و حقوق این قشر زحمتکش به خصوص پرستاران و پیراپزشکان کم توجهی شده است. 

پرستاران اظهار کردند: طرح مبتنی بر عملکرد در واقع همان طرح کارانه است که جامعه پرستاری به شدت نسبت به آن اعتراض دارد زیرا در قالب این طرح از درآمد بیمارستان مبلغ بسیار زیادی به جیب پزشکان و مدیران و کادر غیردرمانی می رود و ۲۷.۵ درصد از آن به بخش های مختلف پذیرش، پرستاری، خدمه، آزمایشگاه، رادیولوژی و غیره اختصاص می یابد. 

این مرکز درمانی با دارا بودن ۲۳۶ تخت فعال، شش اتاق عمل، چهار دستگاه آنژیوگرافی، اورژانس قلب، درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی قلب وعروق، بخش های ICU,CCU ، بخش های جراحی و داخلی قلب، بخش قلب کودکان ، توانبخشی قلب (EECP ، فیزیوتراپی، طب سوزنی، الکترودیاگنوزیس) ، آزمایشگاه فوق تخصصی تنفس، اکوکاردیوگرافی، کلینیک پیس میکر ، رادیولوژی ، آندوسکوپی و دیالیز علاوه بر استان های همجوار به کشورهای همسایه نیز ارائه خدمات می کند.

جمعی از کارکنان بیمارستان ‘کودکان’ تبریز نیز روز گذشته /سه شنبه/ خواهان اصلاح اصولی طرح مبتنی بر عملکرد جهت رسیدگی و جلوگیری از کاهش درآمد پرستاران، پیرا پزشکان و کادرهای پیش بیمارستانی شدند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *