مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی:

بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی تامین اجتماعی در تبریز احداث می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید هرچه زودتر احداث بیمارستان جدید تامین اجتماعی در تبریز آغاز شود، گفت: این بیمارستان به جای ۳۰۰ تخت ۷۰۰ تختخوابی خواهد بود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، احد حسینی خواستار توجه به عدالت اجتماعی در توزیع بودجه‌های عمرانی تامین اجتماعی در تبریز و آذربایجان شرقی شد.

وی گفت: تامین اجتماعی به عنوان اهرم عدالت اجتماعی به شمار می‌رود و ضامن ایجاد نوعی تعادل در جامعه می‌شود و بر همین اساس تلاش داریم تا عدالت اجتماعی در این بخش متجلی شود.

حسینی با اشاره به وجود بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار بیمه شده تامین اجتماعی در آذربایجان‌شرقی گفت: پنج درصد از کل بیمه شدگان کشور متعلق به استان آذربایجان‌شرقی هستند و بر همین اساس انتظار داریم تا تمرکز بیشتری از خدمات در این استان باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید هر چه زودتر احداث بیمارستان جدید تامین اجتماعی در تبریز آغاز شود، گفت: این بیمارستان به جای ۳۰۰ تخت ۷۰۰ تختخوابی خواهد بود.

وی افزود: بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی که قرار است در محل جدید احداث شود امکان توسعه تا بیش از دو برابر را دارد و بهتر است که این بیمارستان با ظرفیت ۷۰۰ تختخواب احداث شود و برای این امر برنامه‌ریزی داریم.

حسینی یادآور شد: با وجود فعالیت دو بیمارستان تامین اجتماعی در شهر تبریز، این میزان استاندارد نبوده و باید نسبت به افتتاح بیمارستان جدید نیز اقدام شود.

وی با اشاره به تخصیص ۳۰ درصد بودجه کشور در زمینه تامین اجتماعی ادامه داد: آذربایجان‌شرقی نیازمند تخصیص بیشتری از پروژه‌های عمرانی از سوی سازمان تامین اجتماعی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: از میان تعداد بیمه شدگان استان ۳۵ هزار نفر اهل روستاها هستند که تحت پوشش قرار دادن این تعداد از اقدامات خوب تامین اجتماعی است و از سوی دیگر بیمه سلامت و بهزیستی استان نیز اقدامات شایسته توجهی دارند.

فعالیت ۳ هزار کارگاه تحت پوشش تامین اجتماعی


وی با اشاره به فعالیت ۳ هزار کارگاه تحت پوشش تامین اجتماعی در استان گفت: این تعداد بیش از ۳.۵ درصد کارگاه‌های کشور است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: حدود ۶۵۰ هزار نفر به صورت اصلی و مابقی به صورت تبعی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و امیدواریم بیشترین فعالیت سازمان تامین اجتماعی در استان با تمرکز بر فعالیت‌های اداری صورت گیرد.

حسینی گفت: در روستاهای استان درصد تحت پوشش بیمه‌های روستایی در بهترین شرایط قرار دارد و سازمان‌های خدماتی فعالیت گسترده در این زمینه دارد.

وی با اشاره به اینکه وزارتخانه کار و تعاون با شعار عدالت اجتماعی وارد عمل شده است، گفت: هم اکنون رویکرد این اداره کل، اقدامات حرفه‌ای بوده و برخلاف گذشته که دیگر اسیر برخی حواشی نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر گسترش عدالت اجتماعی در استان گفت: در سال‌های گذشته اقدامات موثری صورت گرفته تا عدالت خدمات درمانی صورت گیرد و در این زمینه تجهیز بیمارستان‌ها به آمبولانس و خدمات مختلف انجام شده است.

وی یادآور شد: در حالی که سازمان تامین اجتماعی بخش عظیمی از بودجه کشوری را به خود اختصاص می‌دهد نیازمند توجه و مدیریت بیشتری در این زمینه هستیم.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *