سردار نقدی:

خواندن اسناد وین نفرت به آمریکا را دوچندان می‌کند/ قطعنامه اخیر نماد کینه شتری آمریکاست

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای به اصطلاح امنیت سازمان ملل، نماد کینه شتری آمریکاست و نشان می‌دهد آمریکا توافق را برای اعمال جدی‌تر دشمنی‌هایش می‌خواهد، نه برای حل مسائل با ایران.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با اشاره به متن جمع بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ گفت: اظهارات این روزهای مقامات آمریکایی هیچ نشانی از نزدیک شدن به اجرای یک تفاهم عادلانه را ندارد، بلکه ظاهراً مذاکرات، آنها را در دشمنی خودشان جدی تر کرده است.

وی سخنان خصمانه مقامات آمریکایی علیه جمهوری اسلامی ایران را گواه افزایش دشمنی دولت آمریکا با ملت ایران دانست و افزود: اوباما می گوید اگر بخواهیم، می توانیم ارتش ایران را نابود کنیم؛ اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا می گوید: گزینه های نظامی روی میز است. کِری می گوید: توافق انجام شده بخاطر این خوب است که امکان حمله نظامی را منتفی نمی کند. سخنگوی کاخ سفید می گوید: توافق با ایران فرصت بیشتری برای شناسایی دقیق اهداف فراهم کرده و دسترسی به اهداف در یک حمله نظامی را هدفمند می کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این مواضع ادامه داد: اینها مواضع بعد از مذاکره و تفاهم آقایان است؛ آقایانی که کسی مجبورشان نکرده مذاکره کنند، بلکه سال هاست برای مذاکره التماس کرده اند.

وی به برخی اقدامات اوباما برای فریب ملت ایران اشاره کرد و اظهار داشت: این اظهارات بعد از مذاکرات نشان از عمق بی صداقتی دولتی دارد، که رییس جمهورش پیام دوستی نوروزی فرستاده و امسال در کاخ سفید هفت سین پهن کرده است.

نقدی افزود: این مواضع بعد از مذاکره و اظهار دوستی دولتی است که در یک اقدام بی سابقه و خلاف عرف دیپلماتیک وزیر خارجه اش برای مسأله ایران بیشتر از هشتاد بار عرض اقیانوس اطلس را طی کرده و برای گدایی یک تفاهم نامه،  20 شبانه روز با پای شکسته محل مذاکره را ترک نکرده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: حالا دولتی که دوستی اش را با این مواضع آتشین ضدایرانی اعلام می کند، خودتان حساب کنید دشمنی اش چگونه است؟ آمریکایی که در موضع ضعف و استیصال اینطور حرف می زند اگر قوت بگیرد چه می کند؟

وی با بیان اینکه بعضی ها در داخل کاسه از آش داغ تر شده و برای تبرئه مقامات آمریکا از این مواضع خشونت بار و کینه توزانه و تبعات حقوقی این سخنان ننگ آور می گویند این حرف ها برای خوراک داخلی آنهاست؛ ادامه داد: فرض کنیم این حرف ها برای خوراک داخلی امریکا باشد، اما آیا می شود، گفت آنچه هم روی کاغذ آمده و سند شده است، برای خوراک داخلی آمریکاست.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با تأکید بر اینکه هر ایرانی که اسناد وین را بخواند نفرتش به آمریکا صد چندان می‌شود، خاطرنشان کرد: قطعنامه‌ای که آمریکا به شورای امنیت پیشنهاد داد در همه بندهایش دشمنی با ایران موج می زند و نماد کینه شتری امریکا با ملت ایران ایران است و نشان می‌دهد که آمریکا به دنبال راهی است که از نتیجه مذاکرات برای اعمال فشار و دشمنی بیشتر علیه ملت ایران استفاده کند. 

وی تصریح کرد: آمریکا توافقات را صرفاً برای قانونی کردن تحریم ها و استمرار فشار به ایران نیاز دارد و بس.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: ما می گفتیم هسته ای بهانه ای است و آنها حتی اگر توافق هسته ای بشود، بعداً سراغ موشکی و قدرت منطقه ای ایران و بهانه حقوق بشر و امثال آن می آیند، ولی قطعنامه پیشنهادی دیروز آمریکا نشان داد ظاهراً آنها می خواهند همه راه را یک ضرب بروند.

نقدی در پایان تصریح کرد: آمریکا به توافقات نه بعنوان گامی برای شکستن دیوار بی اعتمادی بلکه به توافقات بعنوان ابزاری برای فشار بیشتر به ایران و زمینه سازی برای تجاوز نظامی می نگرد. همه باید هوشیار باشیم و با حفظ وحدت و یکپارچگی جلوی این زیاده خواهی ها بایستیم و نشان دهیم ایران همان ایران خمینی هست و خواهد ماند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *