امام جمعه تبریز:

انتخابات نباید موجب دودستگی در مردم شود/نماز جمعه خلوت شود دشمن طمع می‌کند

امام جمعه تبریز گفت: هدف عمده و واقعی از تشکیل نظام اسلامی اهتمام به اقامه فرایض بود و ما هیچ‌‌وقت نباید در این راه دچار فراموشی شویم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، آیت‌الله محسن مجتهدشبستری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز در مصلای امام خمینی(ره) این شهر با اشاره به پنجم مرداد (سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در تهران) پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نماز جمعه تجلی شکوه و عظمت اسلامی است.

وی، نماز جمعه را مایه اقتدار نظام اسلامی دانست و ادامه داد: هدف عمده و واقعی از تشکیل نظام اسلامی اهتمام به اقامه فرایض بود و ما هیچ‌‌وقت نباید در این راه دچار فراموشی شویم.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: وحدت فکری و اعتقادی مسلمانان در نماز جمعه بیشتر متجلی می‌شود، به همین دلیل دشمن همواره از برپایی چنین جمعی که دور هم گرد آمده و صادقانه پیشانی بر روی زمین می‌سایند تا شکرگزار خداوند باشند، ترس و واهمه داشته است.

* نماز جمعه کانون حرکت، پویایی و مانور قدرت مسلمانان در مقابل دشمن است

آیت‌الله مجتهدشبستری با بیان اینکه نماز جمعه مصداق تقابل با تهاجم نرم دشمن است و این امر ایجاب می‌کند مسلمانان به نماز جمعه اهمیت بیشتری توجه کنند، تبیین کرد: خود حضور و اجتماع مسلمانان دشمن‌شکن است و اگر نماز جمعه‌ها خلوت شود دشمن طمع می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: چون نماز جمعه حول محور ولایت شکل می‌گیرد، بیشترین توفیق را در وحد‌ت‌آفرینی و انسجام جامعه داشته و دارد و در انقلاب اسلامی همواره چون سنگری مستحکم نقش خود را ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه حلقه اتصال حکومت و مردم است، یادآور شد: نماز جمعه در انقلاب اسلامی یعنی کانون حرکت، پویایی و مانور قدرت در مقابل دشمن.

* انتخابات نباید عامل افتراق باشد

آیت‌الله مجتهدشبستری با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، خواستار حفظ وحدت در جامعه اسلامی شد و متذکر شد: وحدت، رمز پیروزی مسلمانان است و انتخابات نباید عامل افتراق شود.

امام جمعه تبریز تأکید کرد: وهابیت، تشیع لندنی و تسنن آمریکایی را دشمن برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان ایجاد کرده و مسلمانان دنیا باید آگاه باشند و نگذارند توطئه‌های دشمنان در آنان اثر کند و بیش از پیش باید وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کرده و علیه دشمنان اسلام بسیج شوند.

* تفکرات وهابیت امروز آفت جهان اسلام است

خطیب جمعه تبریز به هشتم شوال (سالروز تخریب قبور ائمه بقیع) از سوی فرقه ضاله وهابیت تکفیری اشاره کرد و گفت: آنچه مسلم است؛ اقدام وهابیت در تخریب قبور ائمه اطهار(ع) و هتک حرمت مزار صحابه پیامبر اکرم(ص) در سال‌های گذشته برای اهداف خصمانه استکبار، رژیم فاسد صهیونیستی و دنیای کفر و نشأت گرفته از تفکرات التقاطی و افراطی فرقه‌های وابسته به استکبار است.

وی با اشاره به جنایات وهابیت در سایر ممالک اسلامی، تصریح کرد: جنایات وهابیت هنوز پس از گذشت سال‌ها از واقعه هشتم شوال، تمام نشده و امروز شاهد کشتار شیعیان و مسلمانان مظلوم در برخی کشورهای اسلامی توسط  گروهک کج‌اندیش، انحرافی و تروریستی داعش که مورد حمایت استکبار بوده، هستیم.

نماینده مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: تفکرات وهابیت امروز آفت جهان اسلام شده و دامن کشورهای اسلامی را آلوده کرده است.

* سیاست‌های ایران در منطقه کاملاً در مقابل آمریکاست

وی به مذاکرات هسته‌ای ایران با ۶ قدرت جهانی نیز اشاره کرد و عنوان داشت: با وجود مذاکرات، آمریکا همچنان تهدیدات خود علیه ایران را ادامه داده و یکسری مسائل تحریف شده را مطرح می‌کند.

آیت‌الله مجتهدشبستری با بیان اینکه موضوع هسته‌ای به‌ وسیله مسئولان در حال پیگیری است و نباید موجب دودستگی در مردم شود، تصریح کرد: سیاست‌های ایران در منطقه کاملاً در مقابل آمریکاست.

* نسخه راه‌حل مشکلات دنیای اسلام، حفظ وحدت و یکپارچگی است

وی با تأکید بر اینکه نسخه راه‌حل مشکلات دنیای اسلام، حفظ وحدت و یکپارچگی است، خاطرنشان کرد: ملت ایران نیز باید متحد باشد و قضایای هسته‌ای نباید زمینه‌ساز دودستگی در کشور شود، چراکه موضوع هسته‌ای به وسیله مسئولان مربوطه خود در حال پیگیری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مسیر قانونی برای تصویب متن هسته‌ای باید طی شود، اظهار داشت: سیاست‌های آمریکا در منطقه با سیاست‌های ایران ۱۸۰ درجه متفاوت بوده و سیاست ما در مقابل آمریکای مستکبر هیچ تغییری نخواهد کرد.

امام جمعه تبریز در پایان اظهار امیدواری کرد که برکات ماه مبارک رمضان همیشه در جامعه ساری و جاری باشد و روش‌های رمضانی شدن در سایر ایام مورد توجه قرار گیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.