رئیس جمهور در جمع مردم کردستان:

ملت ایران تسلیم تحریم و تهدید نخواهد شد/ دولت آمریکا در اتاق سیاسی‌‌اش خانه‌تکانی کند

رئیس جمهور در جمع مردم استان کردستان گفت: با حل موضوع مذاکرات ثابت کردیم می‌توانیم سایر مسائل را نیز با منطق حل و فصل نماییم و امروز در جایگاهی قرار داریم که به همه دنیا گفته‌ایم با فشار، تهدید و تحریم نمی‌توانند ملت ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی پیش از ظهر امروز در بیستمین سفر استانی هیئت دولت به کردستان در جمع مردم سنندج اظهار داشت: امروز روز پیروزی ملت ایران در برابر فشار و تهدیدهای جهانی است و مردم بعد از ۱۲ سال مقاومت و ایستادگی در میدان مذاکره توانستند عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان بکشانند.

وی با بیان اینکه دیپلمات‌ها و فرزندان رشید و قهرمان شما در برابر ۶ کشور بزرگ و قدرتمند جهانی به پیروزی تاریخی دست یافتند، ادامه داد: چه کسی فکر می‌کرد که همه قدرت‌ها بگویند ایران باید انرژی هسته‌ای نداشته باشد در حالی که امروز با مقاومت و ایستادگی ملت، جهان در برابر ایران تسلیم شد.

* جمهوری اسلامی ایران فرقی بین شیعه و سنی نمی‌گذارد / ایران یک ملت واحد است

رئیس جمهور یادآور شد: انرژی هسته‌ای مهم‌ترین انرژی مردم ایران است و شما ملت با انرژی بی‌پایان و با ایستادگی‌تان توانستید کاری کنید که امروز قدرت بزرگ جهانی یعنی آمریکا اعتراف کند که ایران تسلیم‌ناپذیر خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه ملت ایران فرقی بین شیعه و سنی نمی‌گذارد، گفت: شیعه و سنی برادر و متحد یکدیگر هستند و همه ما پیرو قرآنی هستیم که به ما برادری و برابری را مورد تاکید قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه هرکس بخواهد بین شیعه و سنی، کُرد، فارس، ترک، بلوچ و عرب فرقی بگذارد خطا کرده است، ادامه داد: ما همه یک ملت واحد هستیم و در برابر دشمنان متحد و یکپارچه ایستاده‌ایم.

* کردستان دیده‌بان ایران است / ملت ایران پشتیبان همه ملت‌های مظلوم

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران سرزمین همه ما و کردستان چشم این سرزمین است، خاطرنشان کرد: کردستان دیده‌بان ایران بوده و سرچشمه بصیرت و بینایی این مردم است.

روحانی در ادامه افزود: امروز به برکت استقامت و پایداری ملت، ایران اسلامی‌ امن‌ترین و با ثبات‌ترین کشور جهان در منطقه است و نه تنها از کردستان‌ بلکه از اربیل و بغداد هم حفاظت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اگر دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران نبود امروز اربیل و بغداد به دست تروریست‌ها سقوط کرده بود، خاطرنشان کرد: ملت ایران پشتیبان همه ملت‌های مظلوم است.

*به همه دنیا گفته‌ایم با فشار، تهدید و تحریم نمی‌توانند ملت ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند

رئیس جمهور ادامه داد: همانگونه که از سنندج دفاع می‌کنیم و از دهوک و سلیمانیه و حتی در تمام مناطق و سرزمین‌هایی که مردم بی‌گناه آنها مورد تجاوز قرار بگیرند ملت ما پشتیبان مظلومان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به حول و قوه الهی عراق را از لوث تروریست‌ها با وحدت و انسجام ملی پاک می‌کنیم چرا که ما ملت بزرگی هستیم که نشان دادیم پیچیده‌ترین و مهم‌ترین مسائل سیاسی جهان یعنی موضوع هسته‌ای را پای میز مذاکره حل کرده‌ایم.

روحانی افزود: ما با حل موضوع مذاکرات ثابت کردیم می‌توانیم سایر مسائل را نیز با منطق حل و فصل نماییم و امروز در جایگاهی قرار داریم که به همه دنیا گفته‌ایم با فشار، تهدید و تحریم نمی‌توانند ملت ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند.

*جهان در برابر عظمت خواست و ایستادگی ملت ایران در وین سر تعظیم فرود آورد

رئیس بیان کرد: جهان در برابر عظمت خواست و ایستادگی ملت ایران در وین سر تعظیم فرود آورد و به دلیل وحدت ملت و هدایت رهبری مابقی مسیر را نیز به خوبی ادامه می‌دهیم هرچند متاسفانه طرف مقابل در سرزمین خود مشکلات فراوانی دارد که وجود این مشکلات موجب شده در بیان حرف‌ها دچار لغزش و خطاهای نابه‌جایی شود.

وی اظهار داشت: ما ملت بزرگی هستیم که نشان دادیم پیچیده ترین مسائل سیاسی جهان را پای میز مذاکره حل وفصل کرده‌ایم و قادر هستیم سایر مسائل را نیز با مذاکره و منطق حل و فصل کنیم.

روحانی تصریح کرد: امروز در جایگاهی قرار گرفته‌ایم که به همه دنیا ثابت کردیم با  فشار و تهدید و تحریم نمی‌توانید ملت ایران را تسلیم کنید و جهان در مقابل خواست و عظمت و ایستادگی ملت ایران در وین سر تعظیم فرود آورد.

* دولت آمریکا در اتاق سیاسی‌‌اش خانه‌تکانی کند / میزی که از آن حرف می‌زنید پایه‌هایش شکسته است

وی گفت: به سیاسیون آمریکا می‌گویم تصمیم بگیرید در اتاق سیاسی‌تان خانه تکانی کنید زیرا پایه‌های آن میزی که از آن حرف می‌زنید در هم شکسته است.

روحانی بیان کرد:همه جهانیان بدانند یک راه بیشتر ندارند و آن احترام، تکریم،تواضع و فروتنی در مقابل ملت ایران و حرف حق است و به مسیر خود ادامه می‌دهیم تا شرایطی را فراهم کنیم که مردم ما از تمام حقوق خود در سطح منطقه و جهان استفاده کنند.

رئیس جمهور اضافه کرد: ما به راه و مسیر خود تا گسستن همه زنجیرهای تحریم‌ها ادامه خواهیم داد و شرایطی فراهم می‌کنیم که مردم از تمام حقوق حقه خود در منطقه و جهان بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: شرایطی را فراهم می‌کنیم که مسیر توسعه و آبادانی در ایران به خصوص در کردستان عزیز فراهم شود.

روحانی با تاکید بر اینکه راه اقتصاد مقاومتی را ادامه می‌دهیم، افزود: شرایطی فراهم نمی‌کنیم که ایران سرزمین واردات کالای بیگانه باشد بلکه کاری می‌کنیم ایران سرزمین تولید و صادرات انواع کالاها برای منطقه و جهان به همت، ایستادگی، انسجام و وحدت مردم شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *