در صحن علنی مجلس مطرح شد

دولت باید لایحه جمع بندی مذاکرات را تقدیم مجلس کند/ لاریجانی: تذکر وارد است

رئیس مجلس با اشاره به تذکر آئین‌نامه‌ای احمد توکلی درباره الزام دولت به ارائه لایحه جمع‌بندی مذاکرات وین به مجلس گفت: وزیر می‌تواند گزارش را تقدیم مجلس کند، اما لوایح را باید دولت به مجلس ارائه دهد و این تذکر در این جا وارد است.

به گزارش تبریز بیدار به نفل از جهان، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر آئین‌نامه‌ای به حضور محمدجواد ظریف در جلسه علنی هفته گذشته مجلس اشاره کرد و گفت: دولت باید جمع‌بندی مذاکرات وین را مانند یک لایحه برای بررسی به مجلس تقدیم کند و گزارش وزیر خارجه در مورد کلیات توافق منطقی نیست.

وی افزود: بنده در جلسه‌ای که آقایان ظریف و صالحی در مجلس حضور یافته بودند، این موضوع را اخطار دادم و قرار شد که هیئت رئیسه مجلس آن را بررسی کند، اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه طبق قانون اساسی توافق‌نامه باید به‌طور رسمی در مجلس بررسی و در قالب یک لایحه به مجلس ارائه شود، اظهار داشت: ما در یک گردنه مهم و تاریخی هستیم که باید تلاش کنیم هرچه سریع‌تر این لایحه بررسی و تحریم‌ها نیز به‌معنای واقعی برداشته شود.

علی لاریجانی که ریاست جلسه را به‌عهده داشت در پاسخ به تذکر توکلی، گفت‌: وزیر می‌تواند گزارش را تقدیم مجلس کند، اما لوایح را باید دولت به مجلس ارائه دهد و این تذکر در این جا وارد است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *