رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه:

ترکیه تا کنون هیچ‌ کدام از مواضع داعش را بمباران نکرده است و فقط کردستان سوریه را بمباران می‌کند

صالح مسلم رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(PYD) گفت: ارتش ترکیه به کردستان سوریه حمله کرده است و این حمله زخمی‌هایی نیز به بار آورده است. ما نمی‌دانیم ترکیه به همراه ایالات‌متحده آمریکا تا چه اندازه قصد دارند شمال سوریه را از وجود عناصر داعش پاک‌سازی کنند. همه می‌دانند که منطقه تحت کنترل نیروهای مدافع خلق (YPG) در تمام سوریه پاک‌ترین منطقه از لحاظ وجود تروریست‌های داعش است. ولی ترکیه به مواضع کردستان سوریه حمله می‌کند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از خبرگزاری TimeTurk، صالح مسلم رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(PYD) در گفتگو با  IMC TV، عنوان کرد: شلیک توپخانه ارتش ترکیه به کردستان سوریه واقعیت دارد حتی این حمله زخمی‌هایی نیز به بار آورده است. ولی دقیقاً نمی‌دانیم این شلیک توپخانه به چه صورتی بوده است. 

صالح مسلم گفت: ما نمی‌دانیم ترکیه به همراه ایالات‌متحده آمریکا تا چه اندازه قصد دارند شمال سوریه را از وجود عناصر داعش پاک‌سازیکنند. همه می‌دانند که منطقه تحت کنترل نیروهای مدافع خلق (YPG) در تمام سوریه پاک‌ترین منطقه از لحاظ وجود تروریست‌های داعش است. حال اگر ترکیه واقعاً قصد پاک‌سازی نظامیان داعش از شمال سوریه را دارد این پاک‌سازی به بهترین وجه با همکاری دولت ترکیه و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) عملی خواهد شد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ترکیه اگر خواهان ایجاد امنیت در شمال سوریه است باید روابط حسنه‌ای با مردم کرد شمال سوریه و همکاری نزدیکی با نیروهای مدافع خلق (YPG) داشته باشد ولی متأسفانه ما این رفتار را از جانب دولت ترکیه مشاهده نمی‌کنیم.

رئیس مشترک PYDخاطرنشان کرد: پاک‌سازی قومی ترکمن‌ها در شمال سوریه توسط نیروهای نظامی کرد واقعیت ندارد. این نوع اخبار در جهت به وجود آوردن فتنه در روابط میان ترکیه و کردستان سوریه است. هر کسی این موضوع برایش اهمیت دارد می‌تواند به منطقه سفر کرده و از نزدیک شاهد روابط اعراب، ترکمن‌ها و کردها با یکدیگر باشد.


ترکیه به هیچ عنوان مواضع داعش در سوریه را بمباران نکرده است

در این راستا  یکی از اعضای حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه(PYD) با تکذیب ادعاهای ترکیه مبنی بر بمباران مواضع داعش در سوریه ، گفت: ترکیه حملات هوایی خود را تنها علیه مواضع PYD متمرکز کرده و هرگز به مواضع گروه داعش در این کشور حمله نکرده است.

سردار ریبر در گفتگو با خبرگزاری «المعلومه» افزود: ترکیه مواضع حزب اتحاد دموکراتیک کردها PYD  که تنها حزبی است که با عناصر گروه تروریستی  داعش در سوریه می‌جنگند را در چند منطقه این کشور بمباران کرده و ادعای آنکارا مبنی بر بمباران مواضع داعش در سوریه صحت ندارد.

لازم به ذکر است ترکیه ادعا کرده است که هواپیماهایش به مواضع PYD و داعش در سوریه حمله کرده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *