سفیر ایران در باکو:

توافق هسته‌ای تثبیت‌کننده برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و نماد دیپلماسی برد – برد است

محسن پاک آیین در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری Trend گفت «مسیر توسعه ایران در دوره اعمال تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه متوقف نشد و پس از لغو تحریم‌ها نیز روند رو به رشد خود را ادامه خواهد داد و رفع موانع غیرضروری زمینه‌ساز استفاده کامل از ظرفیت‌های ایران در تعامل با همه کشورهای جهان به‌خصوص کشورهای دوست و برادر از جمله جمهوری آذربایجان خواهد بود».

به گزارش تبریز بیدار محسن پاک آیین سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در مصاحبه با خبرگزاری  Trendدر باکو تأکید کرد: مسیر توسعه جمهوری اسلامی ایران در دوره اعمال تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه متوقف نشد و پس از لغو تحریم‌ها نیز روند رو به رشد خود را ادامه خواهد داد.

 

وی با اشاره به تمایل فعالان اقتصادی جهان به مشارکت در ایران به سفر معاون صدراعظم آلمان با هیئتی صد نفره به تهران افزود: رفع موانع غیرضروری زمینه‌ساز استفاده کامل از ظرفیت‌های ایران در تعامل با همه کشورهای جهان به‌خصوص کشورهای دوست و برادر از جمله جمهوری آذربایجان خواهد بود.

 

پاک آیین با تأکید بر این‌که در آینده تعاملات اقتصادی تهران و باکو افزایش خواهد یافت افزود: قطعنامه مصوب شورای امنیت بیانگر اراده جهانی برای مشارکت در برنامه‌های اقتصادی ایران است و ما این دستاورد را متعلق به همه کشورهای مستقل و در حال توسعه به‌خصوص همسایگان خود می‌دانیم.

 

وی به‌ ضرورت حل مناقشات غیرضروری در منطقه نیز اشاره کرد و گفت : این توافق به استفاده از ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران برای حل مناقشات منطقه‌ای از جمله مقابله با داعش و افراط‌گرایی کمک می‌کند.

 

دیپلمات ارشد ایرانی در جمهوری آذربایجان این توافق را تثبیت‌کننده برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و نماد دیپلماسی برد – برد دانست و گفت: لغو هر شش قطعنامه ضد ایرانی شورای امنیت و خروج پرونده صلح‌آمیز هسته‌ای ایران از فصل هفتم منشور ملل متحد یک تحول مهم در مذاکرات وین بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *