نخست‌وزیر عراق:

حملات ترکیه به شمال عراق تجاوز به حاکمیت عراق است

دولت عراق حملات هوایی نظامیان ارتش ترکیه به شمال عراق را محکوم و این حملات را تجاوزی آشکار به حاکمیت عراق توصیف کرده و از ترکیه خواست تا به حملاتش پایان دهد و راه حلی برای این بحران بیابد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از islamianaliz ، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق در جلسه هیئت دولت عراق با اشاره به حملات هوایی نظامیان ترکیه در داخل خاک عراق تأکید کرد که عراق در خاک خود هیچ‌گونه عملیات نظامی ترکیه را قبول نمی‌کند.

 

در بیانیه‌ای که در سایت رسمی نخست‌وزیر عراق منتشر شده است، بغداد ضمن آنکه این حملات را تجاوزی آشکار به حاکمیت عراق توصیف کرده، از ترکیه خواست تا به حملاتش پایان دهد و  راه حلی برای این بحران بیابد.

 

بر اساس این گزارش نظامیان ارتش ترکیه از هفت روز گذشته حملات هوایی خود را علیه مواضع حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) در شمال عراق آغاز کردهاند.

 

وزیر امور خارجه عراق روز گذشته ضمن ابراز نگرانی کشورش از عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال عراق، خواستار هماهنگی این کشور با بغداد قبل از اجرای هر گونه عملیات نظامی در این منطقه شد.

 

بر اساس این گزارش حملات هوایی ترکیه به شمال عراق سبب ایجاد رعب و وحشت در میان ساکنان روستاها و مناطق مرزی شده و خسارت‌های جانی و مالی به همراه داشته است.

 

به بهانه انفجار تروریستی اخیر در جنوب ترکیه ارتش این کشور پس از دو سال آتش‌بس با حزب کارگران کردستان (پ. ک .ک) شامگاه جمعه مواضع این گروه و تروریست‌های داعش را در ارتفاعات شمال عراق و مناطقی از شمال سوریه مورد هدف قرار داد. بر اثر این حملات دستکم ۳۰ تن کشته و ۴۰ تن زخمی شده‌اند.

 

حمله ترکیه به عراق و سوریه در حالی صورت می‌گیرد که این کشور یکی از حامیان گروه تروریستی تکفیری داعش بوده و حتی اجازه داده است آمریکا در خاک آن کشور تروریست‌ها را آموزش دهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *