رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:

برگزاری مطلوب انتخابات نیازمند اجرای دقیق قانون است

رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی با بیان این که برگزاری مطلوب انتخابات نیازمند اجرای دقیق قانون است، اظهار داشت: ان‌شاءالله با پای‌بندی به قانون انتخاباتی صحیح و سالم برگزار خواهیم کرد.

به گزارش تبریز بیدار ،سعید شبستری در نشست فرمانداران، بخشداران و معاونان فرمانداری‌های استان با حضور دبیر ستاد انتخابات کشور، خاطرنشان کرد: هدف ما جلب اعتماد مردم به دولت و مجریان انتخابات است و باید با ایجاد زمینه فعالیت برای گرایش‌ها و گروه‌های مختلف زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم.

وی با تاکید بر رعایت اصل بی‌طرفی از سوی مجریان انتخابات، تصریح کرد: علی‌رغم این که هر کدام از مجریان انتخابات ممکن است سلایقی داشته باشند اما جایگاه حقوقی تک‌تک ما ایجاب می‌کند که اصل بی‌طرفی را رعایت و از رای مردم که حق‌الناس است صیانت کنیم.

شبستری تاکید کرد: در مقابل افرادی که به نوعی بخواهند در اجرای انتخابات کارشکنی یا جانبداری کنند قطعا ایستادگی کرده و اجازه نمی‌دهیم روند انتخابات با اخلال مواجه شود.

وی همچنین با اشاره به این که انتخابات هفتم اسفند دومین تجربه برگزاری همزمان دو انتخابات است، افزود: در این راستا نیاز به هماهنگی بیشتر و استفاده از تجارب پیشکسوتان و بررسی نقاط ضعف و رفع آنها داریم تا در نهایت انتخاباتی مورد قبول و اطمینان مردم برگزار کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵، با بیان این که وعده‌های دولت در حال تحقق است، افزود: این موفقیت بزرگ با رهنمودهای رهبری و صلابت تیم مذاکره‌کننده و سکان‌داری شخص رییس جمهور نصیب ملت ایران شده است.

وی خاطرنشان کرد: شاید در حال حاضر ابعاد مختلف این موفقیت هنوز روشن نباشد، اما در طول زمان یا سالیان بعد مشخص خواهد شد که چه کار بزرگی انجام شده و چه موفقیت بزرگی نصیب ملت شده است.

شبستری اظهار داشت: امیدواریم در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، همچنان‌که در بحث مذاکرات هسته‌ای ثابت شد در عرصه انتخابات هم اعتماد متقابل مردم و دولت را نشان دهیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *