ولایتی:

بعضی کشورهای ۱+۵ سابقه خوبی در اجرای تعهداتشان ندارند/ ضرورت مراقبت در اجرای توافق

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک اظهار داشت: باید در اجرای جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای همانند روند مذاکرات مراقبت لازم صورت گیرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از باشگاه خبرنگازان جوان،علی‌اکبر ولایتی در رابطه با جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای، اظهار داشت: در حال حاضر جمع‌بندی مذاکرات به مرحله نهایی نرسیده است و مراجع قانونی به بررسی آن می‌پردازند و امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه‌ای برسند که برای ملت ایران مطلوب باشد.

وی در ادامه افزود: در نهایت مذاکرات هسته‌ای به هر نتیجه‌ای برسد قطعا مورد تبعیت بقیه کسانی است که منتظر نتیجه این مذاکرات هستند.

ولایتی با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای کار بسیار مهم و حساسی است، گفت: اگر تصمیم گرفته شد که جمع‌بندی مذاکرات پذیرفته شود، امیدواریم در اجرا مراقبت لازم انجام شود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تاکید کرد: بعضی از کشورهای ۱+۵ سابقه خوبی در انجام تعهدات خودشان ندارند، از این رو باید مراقب باشیم در حین عمل و اجرای توافقنامه با شرط تائید مراجع قانونی، طرف مقابل زیاده‌خواهی نداشته باشد و برای ما مشکل ایجاد نکند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین همانقدر که در انجام مذاکرات دقت لازم و مهم بود، در اجرای نتایج مذاکرات هم دقت اهمیت بسیاری دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *