مستنداتی مبنی بر تخلف در انتخابات شورای مرکزی خانه احزاب داریم

رئیس جبهه اعتدال‌گرایان گفت: مستنداتی مبنی بر تخلف و تقلب در انتخابات شورای مرکزی خانه احزاب داریم و این موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، محسن صفرپور رئیس جبهه اعتدال‌گرایان، با اشاره به تخلفات صورت گرفته در انتخابات شورای مرکزی خانه احزاب اظهار داشت: در جلسه پنجشنبه خانه احزاب که انتخابات شورای مرکزی برگزار شد، افرادی ناشناخته از فراکسیون اعتدال و میانه در این مجمع حضور پیدا کردند که معلوم شده در انتخابات گذشته، این افراد و احزاب اصلاً وجود خارجی نداشته‌اند. 

وی ادامه داد: ما این موضوع را به هیئت اجرایی خانه احزاب و نماینده وزارت کشور اعلام کردیم که باید این افراد احراز هویت شوند اما احراز هویت نشدند.

رئیس جبهه اعتدالگرایان افزود: ما روز گذشته با حضور ۴۰ حزب جلسه‌ای را در دفتر آقای میرمحمدی (حزب تمدن اسلامی) برگزار کردیم. کمیسیون ماده ۱۰ احزاب اعلام کرده بود که هر یک از فراکسیون‌ها یک نفری برای عضویت در هیئت “ژوری” انتخاب کند و وظیفه‌اش شناسایی افراد و احزاب متعلق به هر دسته و جریان باشد. یعنی مصوبه کمیسیون ماده ۱۰ این بود که برای این هیئت ژوری ۲ نفر از وزارت کشور و ۳ نفر از هر فراکسیونی معرفی شوند. 

صفرپور افزود:در جلسه دفتر حزب تمدن یکی از مصوبات در خصوص معرفی یک نفر به عنوان عضو هیئت ژوری بود که جمشید ایرانی دبیر کل حزب فرزندان ایران به عنوان نماینده فراکسیون اعتدال انتخاب شد.

 

وی گفت: در دفتر حزب تمدن درباره نامگذاری جریان سوم رأی‌گیری انجام شد و اعضای حاضر در جلسه به عنوان فراکسیون “میانه” ۶ رأی، فراکسیون “وحدت‌گرا” ۷ رأی، فراکسیون “مستقلین” یک رأی و فراکسیون “اعتدال” ۱۵ رأی دادند، لذا با اکثریت آراء جریان سوم به عنوان فراکسیون “اعتدال” نامگذاری شد.

صفرپور با اشاره به اینکه در جلسه خانه احزاب از آقای ایرانی به عنوان نماینده فراکسیون اعتدال و عضو هیئت ژوری پرسیده شد که برخی از افراد که هویت آنها مشخص نیست، چه کسانی هستند، وی پاسخ داد که آنها را نمی‌شناسد و برخی از آنها اتهامات امنیتی نیز دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما مستنداتی مبنی بر تخلف و تقلب در انتخابات شورای مرکزی خانه احزاب داریم و این موضوع را از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهیم کرد تا حق و حقوق کسی ضایع نشود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *