سرلشکر سلیمانی:

ایثار و فداکاری ملت ایران، فکر تهاجم را از ذهن دشمنان محو کرد

فرمانده سپاه قدس گفت: جامعه‌ای که ایثار در سطوح مختلف آن حاکم شود جامعه‌ای پیروز، بالنده و سربلند است و هرگز شکست نمی‌خورد/ این جامعه در هیچ حصار، تهدید و تهاجمی شکست نخواهد خورد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از نسیم، سرلشکر قاسم سلیمانی در همایش “دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران” که در حاشیه جشنواره فرهنگی ـ اقتصادی استان کرمان در برج میلاد تهران برگزار شد، افزود: نمی توانم از کرمان نام ببرم بدون توجه به استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان زیرا لشگر ثارالله (ع) که نماد سلحشوری خطه شرق کشور است اجتماعی از مردان و جوانان دلاور این سه استان است.

وی افزود: هر دیدگاه فرهنگی و اجتماعی تصدیق می کند که جامعه بدون ایثار جامعه ای بدون معنویت و بیرون از نورانیت و روشنایی است.


فرمانده سپاه قدس گفت: ایثار فقط جان باختن نیست بلکه این کلمه در همه سطوح معنا می یابد و به همه جامعه معنا و اصالت می دهد.


سرلشکر سلیمانی افزود: جامعه ایرانی مانند بدن انسان است که هر یک از اجزا و قومیتهای آن، زیباییها و ضرورتهایی را به ایران بخشیده است.


وی با بیان اینکه کرمان از بخشهای اساسی جامعه ایران است گفت: کرمانیها در کریم بودن،‌افتادگی،‌ محجوب و کم ادعا بودن شناخته شده هستند اما به سلحشوری آنها کمتر پرداخته شده است.


فرمانده سپاه قدس افزود: کویر و جغرافیای کویری بر روان و ساختار روحی انسان اثر می گذارد و کرمان نیز این اثر را بر فرزندان خود داشته است.


سرلشکر سلیمانی با اشاره به دوران جنگ تحمیلی گفت: اگر دشمن در این جنگ موفق می شد نشان می داد چه جانور وحشی و خطرناکی در رأس آن قرار دارد که به ملت خود نیز رحم نکرد و هزاران نفر از آنها را در گورهای دسته جمعی جای داد.


وی افزود: صدام صدها زن جوان را در دوران جوانی، بی پناه کرد و جنایات انتفاضه شعبانیه و حلبچه نشان می دهد که او گرگی در لباس انسان بود.


فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه از حدود ۷۰۰ هزار نفری که می توانستند در جنگ تحمیلی از استان کرمان حضور داشته باشند ۱۲۰ هزار نفر به جبهه ها رفتند و از این جمع ۲۶ هزار جانباز و آزاده باقی ماند که قابل افتخار است.


سرلشکر سلیمانی افزود: اداره عمومی جنگ تحمیلی بجز بخشهای تخصصی و اداره کلان بوسیله مردم انجام شد.


وی جنگ تحمیلی را استثنائی در میان جنگهای دنیا خواند و گفت: هرگز نمی توانیم این حرکت بزرگ را که مردم در عین محرومیت کاروانهای اهدائی را به جبهه ها ارسال می کردند فراموش کنیم.


فرمانده سپاه قدس افزود: از مناطق محروم کاروانهای کمک به جبهه ای ارسال می شد که همه متحیر و متعجب می شدند.


سرلشکر سلیمانی گفت: جامعه ای که ایثار در سطوح مختلف آن حاکم شود جامعه ای پیروز ، بالنده و سربلند است و هرگز شکست نمی خورد.


وی افزود: این جامعه در هیچ حصار، تهدید و تهاجمی شکست نخواهد خورد.


فرمانده سپاه قدس گفت: آنچه که فکر تهاجم را از ذهن دشمنان محو کرد، چهره ماندگار ایثار و فداکاری ملت ایران است.


سرلشکر سلیمانی گفت: مردم استان کرمان در ۱۳ عملیاتی که ویژگیهای خاصی داشتند و برخی از آنها خاک ایران را از اشغال آزاد کردند پیشتاز بود.


وی افزود: همه جنگ تحمیلی از جمله نامهای عملیاتها و رمزهای آنها فرهنگساز و مروج مذهب بود.


فرمانده سپاه قدس گفت: استان کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان جزء محورهای اصلی پیروزیهای ما در جنگ بودند.


سرلشکر سلیمانی با گرامیداشت یاد شهدا و ایثارگران لشگر ثارالله (ع) افزود: روح ایثار و فداکاری ، روح حیات جامعه ماست. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *