آیا سپاه پاسداران به دنبال بمب اتم است؟!! + تصاویر

اخیرا جان کری ادعایی را درباره سپاه پاسداران مطرح کرده که هدف از این اظهارات زیر سوال بردن مجموعه جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش تبریز بیدار ، مقامات و رسانه‌های وابسته به آمریکا هر روز ادعاهای مختلفی مطرح می‌کنند که بی‌اساس بودن تک تک آن‌ها به مرور زمان و با شواهد و مستندات مشخصی شده و می‌شود.

**جان کری: سپاه پاسداران به دنبال بمب اتم است
اخیرا “جان کری” که درباره توان هسته‌ای ایران صحبت‌هایی مطرح کرده و مدعی شده سپاه پاسداران به دنبال بمب اتم است!! . “رویترز” مطرح کرده که قرار است تحریم شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لغو شود. سوال اینجاست اگر حرکت مثبت از سوی جمهوری اسلامی ایران دیده نشده پس چرا باتوجه به اظهارات رویترز ؛ غرب و در رأس آن ایالات متحده آمریکا تصمیم دارد تا تحریم شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران را لغو کند؟

رویترز گزارش داد  قرار است با لغو تحریم‌ها علیه ایران، درهای بازار تجارت جهانی به روی ده‌ها شرکت وابسته به سپاه پاسداران گشوده شود. بنابر گزارش رویترز، این اتفاق برای اقتصاد ایران بسیار مفید است؛ اگرچه زمان‌بر و پیچیده خواهد بود. در این گزارش ادعا شده است لغو تحریم‌های تعدادی از شرکت‌های وابسته به سپاه مانند قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به دلیل نگرانی‌ها درباره فعالیت‌های ایران در خاورمیانه ۸ سال طول خواهد کشید. پس از این مدت نیز تحریم‌های اتحادیه اروپا لغو خواهد شد؛ اما تحریم‌های آمریکا به قوت خود باقی خواهد ماند.

در این گزارش همچنین آمده است در مجموع ۹۰ شرکت، مقام کنونی و سابق سپاه و خود سپاه پاسداران از لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان ملل خارج خواهند شد. به ادعای رویترز،  تنها تعداد انگشت‌ شماری از این شرکت‌ها به محض عملی شدن توافق از لیست تحریم‌ها خارج می‌شوند و سایرین مانند بانک صادرات ایران باید ۸ سال انتظار بکشند. پس از این زمان نیز تحریم‌های اتحادیه اروپا لغو می‌شود؛ اما تحریم‌های آمریکا پابرجا خواهد ماند.

آیا سپاه پاسداران به دنبال بمب اتم است؟!


براساس فتوای “حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای” فرماندهی معظم کل قوا “بمب اتم حرام است” و لذا ارگان‌های تابعه از رهبر معظم انقلاب پیرو دستورات معظم له هستند و لذا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان عضوی از اعضای ستاد کل نیروهای مسلح تابع فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا است.

آیا سپاه پاسداران به دنبال بمب اتم است؟!

مسئولین ارشد جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده‌اند که کشورمان به دنبال بمب اتم نبوده و نیست و مسئولین نظامی هم اعلام کرده‌اند که بمب اتم در دکترین نظامی ایران جایی ندارد.


**چرا ادعای کری دروغ بزرگ است؟

سپاه پاسداران براساس قانون اساسی توان نظامی متعارف و اصولی خود را افزایش داده و این موضوع هیچگاه مرتبط با بمب اتم نبوده است. هیچکدام از موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی ایران براساس گفته حجت‌الاسلام و المسلمین “دکتر حسن روحانی”، “محمد جواد ظریف” وزیر امورخارجه و “عباس عراقچی” معاون وزیرخارجه با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای طراحی نشده و ادعای کری خلاف واقع و دروغ بزرگ است. 


**جوکار: بمب اتم در دکترین نظامی سپاه جایی ندارد 

“محمدصالح جوکار” عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، درباره اظهارات کری مبنی بر اینکه سپاه به دنبال بمب اتم است، اظهار داشت: در دکترین نظامی سپاه بمب اتم جایی ندارد و ما به هیچ عنوان به دنبال بمب اتم نیستیم.

آیا سپاه پاسداران به دنبال بمب اتم است؟!

وی ادامه داد:اتهام زدن به نهادهای انقلابی توسط سردمداران و مسئولین آمریکایی در گذشته هم بوده و آنها به دنبال فضاسازی علیه سپاه پاسداران هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در استراتژی دفاعی ما بمب اتم جایی ندارد و ما توان دفاعی متعارف بسیار بالایی داریم  و نیازی به بمب اتم نداریم.

سپاه پاسداران نیازی به بمب اتم ندارد و لذا توان نظامی متعارف خود را افزایش داده و با توان نظامی نامتعارف میانه‌ای نداشته و ندارد. از سال ۸۶ که سلسله رزمایش‌های پیامبراعظم برگزار شده تا سال ۹۳ که رزمایش پیامبر اعظم ۹ انجام گرفت  در هیچ یک از رزمایش‌ها هیچ سلاح نامتعارفی به کاربرده نشده و این دلیل دیگری خلاف واقع بودن اظهارات کری است.

آیا سپاه پاسداران به دنبال بمب اتم است؟!

آیا سپاه پاسداران به دنبال بمب اتم است؟!

آیا سپاه پاسداران به دنبال بمب اتم است؟!

آیا سپاه پاسداران به دنبال بمب اتم است؟!

**جان کری به دنبال چیست؟ 
ازطرف دیگر تلاش کری برای نسبت دادن بمب اتم به سپاه پاسداران، زیر سوال بردن مجموعه جمهوری اسلامی ایران است. مقامات و مسئولین ارشد جمهوری اسلامی اعم از لشکری و کشوری پاسخ مقامات آمریکایی را داده‌اند که ایران هیچگاه به دنبال بمب اتم نیست.

سپاه پاسداران همواره در رزمایش‌ها از تسلیحات متعارف استفاده کرده و شواهد و قرائن قطعی نشان می‌دهد که این نهاد نظامی و انقلابی نیازی به بمب اتم ندارد و برخی اظهارات کارشناسی نشده و دروغ است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *