موافقان برجام در مجلس بیشتر از مخالفان است / تشکیل کمیسیون ویژه بررسی برجام در هفته آینده

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: مجلس فقط می تواند بگوید با برجام موافق است یا مخالف و وارد تصویب جزییات یا رد جزییات نمیشود و باید در کل بگوید که آیا با کلیت برجام موافق است یا مخالف.

به گزارش تبریز بیدار، دکتر حقیقت پور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با تبریز بیدار در خصوص آخرین اخبار نحوه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی گفت: فعلا مجلس به دنبال تشکیل کمیسیون ویژه  بررسی برجام است و احتمالا هفته آینده این کمیسیون تشکیل خواهد شد و برجام در این کمیسیون بررسی خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که فضای عمومی مجلس نسبت به برجام چگونه است و آیا تعداد موافقان بیشتر است یا مخالفان گفت: برخی از نمایندگان موافق هستند و برخی مخالف برجام؛ البته هرکدام دلایل خاص خود را دارند اما در مجموع موافق برجام در مجلس بیشتر است.

این نماینده مجلس در خصوص نحوه تصویب برجام در مجلس گفت: مجلس فقط می تواند بگوید با برجام موافق است یا مخالف و وارد تصویب جزییات یا رد جزییات نمیشود و باید در کل بگوید که آیا با کلیت برجام موافق است یا مخالف.

وی در خاتمه گفت: به نظر مجلس برای بررسی برجام تا دو ماه فرصت دارد و در این دو ماه مجلس با تمام توان در خصوص تمام مفاد برجام بررسی های لازم را انجام خواهد داد و در نهایت با اعلام این که آیا با کلیت برجام موافق است یا نه این مسئله خاتمه پیدا خواهد کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *