عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

امضای ۲۰۴ نماینده مجلس بر بیانیه موشکی/ اجازه قرائت بیانیه موشکی در صحن را نمی‌دهند

جواد کریمی قدوسی با اشاره به امضای بیانیه موشکی توسط ۲۰۴ نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اجازه قرائت بیانیه موشکی نمایندگان در صحن مجلس را نمی‌دهند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، ۲۰۴ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای خطاب به سردار سرلشکر حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خواستار برگزاری رزمایش‌های موشکی شدند.

بیانیه مذکور در روز دوشنبه هفته گذشته توسط نمایندگان تهیه و به امضا رسیده اما به گفته برخی از وکلای ملت هیأت رئیسه مجلس اجازه قرائت آن را نمی‌دهد.

در همین زمینه، جواد کریمی‌قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به امضای بیانیه توسط وکلای ملت برای برگزاری رزمایش موشکی گفت: این بیانیه در مورخ ۱۹/۵/۹۴ یعنی روز دوشنبه آماده قرائت در صحن علنی مجلس شده است اما آقای باهنر گفتند من نمی‌گذارم خوانده شود تا مشورت کنم.

وی افزود: امروز (یکشنبه) هم قبل از شروع جلسه علنی نیز آقای لاریجانی با توضیحاتی که برای نمایندگان قابل قبول نبود گفتند این بیانیه نباید خوانده شود چون دخالت در وظایف است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بیانیه مربوط به رزمایش موشکی با تأکید ۲۰۴ نماینده مردم شریف شهرهای مختلف در خانه ملت تدوین شده است، اظهار داشت: تأکید نمایندگان برای قرائت بیانیه این است که امروز ما در یک نقطه عطف و پیچ تاریخی هستیم، در چنین شرایطی شورای امنیت سازمان ملل در قطعنامه‌ای غیرالزم‌آور موضوع موشک‌‌های بالستیک که رکن دفاعی کشور است را زیر سوال می‌برد.

کریمی‌قدوسی با بیان اینکه اصل مأموریت ما دفاع از نظام مقدس اسلامی است، خاطرنشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس مردم عزیز این وظیفه را به خوبی به منصه ظهور گذاشتند. امروز نیز با پشتوانه ملت قدرت دفاعی کشور ما در حال گسترش است لذا قرائت این بیانیه شأن تاریخی و قانونی دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *