ولایتی تاکید کرد؛

خاک مرگ برسر سازمان ملل پاشیده شده‌است/ داعش خطری برای کل بشریت

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل با طرح این سوال که چرا دیگر اعضای سازمان ملل طرحی برای پایان بحران یمن ارائه نمی‌دهند، گفت: گویی خاک مرگ بر سر سازمان ملل پاشیده شده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از مهر، علی اکبر ولایتی در مراسم افتتاحیه هشتمین مجمع عمومی رادیو و تلویزیون‌‌های اسلامی که امروز ۲۵ مرداد در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما در حال برگزاری است، اظهار کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه، منادیان اسلام حقیقی و مبارزه با کفر، ظلم و استکبار هستند.


وی افزود: سرعت تحولات سیاسی به ویژه در خاورمیانه، غرب آسیا و شمال آفریقا به گونه‌ای است که تحلیل‌گران و مفسران هم از آن عقب می‌مانند؛ بنابراین باید مجموعه‌ای ارزشمند مانند اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های جهان اسلام در این عرصه پیشتازی کند وگرنه بدون پیش‌بینی لازم از کاروان تحولات عقب می‌مانیم.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل با بیان اینکه نیاز به بازنگری در این حوزه کاملا احساس می‌شود، اظهار کرد: اصحاب رسانه مشعل‌داران پیش‌بینی و تفسیر و تبیین وقایعی هستند که در حال رخ دادن است و برخورداری از رسانه‌‌های مجهز و مبتکر، ابزاری مهم در پیش‌بینی تحولات سیاسی و منطقه‌ای است.

ولایتی با اشاره به اینکه باید از حداقل امکانات، حداکثر استفاده را ببریم، یادآور شد: ظلم استکبار جهانی هر روز تنوع و گستره بیشتری پیدا می‌کند که یکی از آنها محروم کردن جهان اسلام از امکانات خبری است تا بتوانند آزادانه از آن استفاده کنند بنابراین خودکفایی در ایجاد امکانات رسانه‌ای، می‌تواند دامنه تحریم‌ها را بشکند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌المللی گفت: تحولات تاثیرگذاری در منطقه خاورمیانه رخ می‌دهد که مثال بارز آن، طرح جدید آمریکا و دنباله‌روهای این کشور است. تجربه آمریکا در عراق و افغانستان به آنها فهمانده است که باید نیروهای نظامی‌شان را از دیگر کشورها خارج کنند زیرا تلفات زیادی متحمل شده‌اند و به مردم افغانستان و عراق هم صدمات زیادی وارد آورده‌‌اند.

وی ادامه داد: وجود بزرگانی که دارای سابقه طولانی در مبارزه علیه دیکتاتوری صدام داشتند توانست عراق را زودتر از آنچه همگان تصور می‌کردند از چنگال آمریکا خارج کند، ضمن اینکه به دلیل ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگ عمیق چند هزار ساله و نقش این کشور در تمدن اسلامی، عراق کشوری مهم در منطقه محسوب می‌شود و همواره برای آمریکا اهمیت داشته است.

سوریه حلقه طلایی زنجیره مقاومت در برابر صهیونیست‌هاست

ولایتی به بیداری اسلامی و گسترش آن در آفریقا و آسیا اشاره کرد و گفت: پس از آن بود که دشمنان به بدل‌کاری پرداختند و سعی کردند سلسله مقاومت را که از ایران، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین شکل گرفته بود، بشکنند به همین دلیل سوریه که حلقه طلایی زنجیره مقاومت در برابر صهیونیست‌ها بود آماج حملات قرار گرفت.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل تصریح کرد: تصور دشمنان آن بود که پس از چند هفته حکومت مردمی و مشروع سوریه نابود می‌شود ولی با عنایات الهی، مقاومت شخص بشار اسد و دولت این کشور و حمایت‌های مردمی، چهار سال است که دشمنان راه به جایی نبرده‌اند و امروز، امیدواری به پایداری و مقاومت ملت سوریه بیش از گذشته است.

وی افزود: اگر حلقه مقاومت سوریه شکسته می‌شد، مقاومت در لبنان هم می‌شکست و سپس به دیگر کشورهای منطقه سرایت می‌کرد.

ولایتی با بیان اینکه کشورهای دوست سوریه از جمله ایران و عراق حمایت‌های خود را از مردم و دولت مشروع این کشور اعلام کرده‌اند، گفت: همین امر سبب شد توطئه گسترده‌ای که شامل هزینه‌های فراوان و سلاح‌های مختلف بود شکست بخورد در حالیکه مزدوران منطقه و بیگانگان تلاش می‌کردند مخالفان دولت سوریه را تجهیز کنند.

ولایتی متذکر شد: امروز موقعیت بشار اسد بهتر از گذشته شده است و مشخص شده که چه کسی مرد میدان است.

تامین سلاح تکفیری‌ها با دلارهای عربستان

وی با اشاره به اینکه عربستان سعودی دلارهای لازم برای خرید سلاح تکفیری‌ها را فراهم می‌کند، گفت: امروز در سوریه شرکت بلک واتری بین‌المللی اعم از مسلمان و غیر مسلمان ساخته و علیه شیعه و سنی و حتی مسیحیان جنگ و کشتاری بی رحمانه به راه انداخته‌اند.

ولایتی با بیان اینکه تروریست‌ها افراطی و غیر افراطی ندارند بلکه همه آنها به افراط می‌پردازند، گفت: عراق کشوری نقش‌آفرین در تاریخ اسلام بوده و امروز هم ملت این کشور در مقابل بیگانگان و منافقان خواهند ایستاد، دشمنان باید آرزوی تجزیه سوریه، عراق و دیگر کشورهای اسلامی را به گور ببرند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌المللی عنوان کرد: در یمن نیز همین وضعیت مشاهده می‌شود و توطئه‌گران به دنبال تجزیه این کشور هستند، این طرح جدید آمریکاست که در عراق از در بیرون رانده شده و امروز می‌خواهد از پنجره یمن وارد شود، بیگانگان همواره جنگ نیابتی به راه‌ می‌اندازند و کار کشورهای مزدور هم تبعیت از روش‌های جدید آمریکاست ولی بدانند که شکست خواهند خورد.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه‌های اسلامی در شرایط کنونی گفت: امروز آزادی قلم در غرب وجود ندارد و رسانه‌های بسیاری نمی‌توانند به انتقاد از سیاست‌های آمریکا بپردازند. تفاوت آشکاری میان اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با رسانه‌های مزدور وجود دارد و این اتحادیه با ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند در برابر امپراطوری رسانه‌ای غرب بایستد.

ولایتی با بیان اینکه فیلم‌های مبتذل و کم ارزش از نظر هنری در هالیوود تولید می‌شوند، گفت: با این حال وظیفه ما تلاش در راستای تولید محصولات با کیفیت و پاک رسانه‌ای است. وظیفه امروز ما در قبال کشورهایی که در مقابل استکبار ایستاده‌اند آن است که از نفوذ آمریکا در منطقه جلوگیری کنیم و با مزدوران دولت این کشور در منطقه به مقابله بپردازیم.

خاک مرگ بر سر سازمان ملل پاشیده شده است

وی با بیان اینکه آل سعود جنایاتی مرتکب می‌شود که هیچ کس آنها را انجام نداده است، گفت: گویی خاک مرگ بر سر سازمان ملل پاشیده شده که چهار ماه است ملتی بی گناه از سوی آل سعود بمباران می‌شود و سکوت کرده است، البته برخی دوستان ما در عرصه بین‌المللی هم از روی سادگی یا برخی وعده‌ها، ساکت هستند زیرا شورای امنیت یکسره در دست آمریکایی‌ها نیست.

ولایتی در پایان صحبت هایش با طرح این سوال که چرا دیگر اعضای سازمان ملل طرحی برای پایان بحران یمن ارائه نمی‌دهند، تصریح کرد: همگان بدانند اگر وعده‌ای به آنها داده می‌شود، چنانچه داعش بر دمشق مسلط شود هیچ نفعی به آنها نخواهد رسید زیرا تکفیری‌ها نه فقط دشمن تشیع، بلکه دشمن اسلام و بشریت هستند، آنچه در لیبی و مصر رخ داد بحث شیعه و سنی نبود و قضایای این کشورها باید درس عبرتی برای دیگران باشد.

هشتمین مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و ششمین جشنواره اتحاد با شعار «پیامبر رحمت، رسالت رسانه‌های مقاومت» تا روز سه‌شنبه ۲۷ مرداد ادامه دارد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *