هواپیمای خطوط اندونزی با ۵۴ مسافر ناپدپد شد

یک هواپیمای خطوط اندونزی با ۵۴ مسافر در استان پاپوآ در شرق این کشور ناپدید شد.

به گزارش تبریز بیدار تسنیم به نقل از رویترز نوشت، یک هواپیمای خطوط اندونزی با ۵۴ مسافر در استان پاپوآ در شرق این کشور ناپدید شده است.


سازمان امداد و نجات ملی اندونزی اعلام کرده است که یک هواپیمایی خطوط داخلی این کشور با ۵۴ مسافر در استان پاپوآ ارتباط خود با مرکز کنترل ترافیک هوایی اندونزی را از دست داده و ناپدید شده است.

این سازمان همچنین اعلام کرد که این هواپیما متعلق به شرکت «تریگانا» بوده که در آن ۴۴ فرد بزرگسال، ۵ کودک و ۵ خدمه این هواپیما حضور داشتند.

هواپیمای اندونزیایی نیم ساعت پس از برخاستن از فرودگاه «سنتانی» در شهر جایاپورا مرکز استان پاپوآ ناپدید شد. مقصد این هواپیما اوکیسبیل اعلام شد.

سازمان امداد و نجات ملی اندونزی اعلام کرد که مدت پرواز معمولی این مسیر ۴۵ دقیقه بوده است که پس از نیم ساعت این هواپیما ارتباطش را با مرکز کنترل ترافیک هوایی از دست داد.

«جی‌.ای‌ باراتا» سخنگوی وزارت حمل و نقل اندونزی نیز با تایید خبر ناپدید شدن یک هواپیمای اندونزی گفت: ما هنوز نمی‌دانیم چه اتفاقی برای این هواپیما افتاده است و در این زمینه در حال همکاری با مقامات محلی هستیم.

وی همچنین شرایط آب و هوایی در منطقه ناپدید شدن هواپیما را بسیار بد توصیف کرده و اعلام کرد که برای جستجو شرایط آن منطقه مساعد نیست.

مقامات اندونزیایی اعلام کرده‌اند که محل ناپدید شدن این هواپیما یک منطقه کوهستانی است.

یک منبع ناشناس محلی نیز در گفت‌وگو با ریانووستی از برخورد این هواپیما با کوه خبر داده و اعلام کرده است که تمام ۵۴ سرنشین این هواپیما جان باخته‌اند که البته این خبر هنوز تایید نشده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *