مجلس نباید برای بررسی برجام زیر فشار و تهدید باشد

نماینده مردم تهران در مجلس ضمن بیان روند بررسی برجام در مجلس گفت: مجلس نباید برای بررسی برجام زیر فشار و تهدید باشد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در دومین روز از شانزدهمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل که در دانشکده فنی دانشگاه تهران در حال برگزاری است، اظهارداشت: برخی‌ها دلشان می‌خواهد جوانان و دانشجویان ندانند و خبر درست به آن‌ها نرسد، خبر اگر درست به دست ما نرسد تحلیلمان هم اشتباه خواهد شد.

وی افزود: جهل آفت است و عقل چیزی نیست که همه داشته باشند البته برخی‌ها دارند و از‌ آن استفاده درست نمی‌کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: سیاست ما با سیاست‌های غربی و شرقی فرق دارد، کسی که پرچم‌دار انقلاب بود بیشتر از همه اسلام  را می‌شناخت و مجاهدی بود که هم در جهاد نفسانی و هم در جهاد بیرونی موفق بود و نشان داد حاضر نیست از عقاید دینی خود کوتاه بیاید.

آقاتهرانی ادامه داد: همان گونه که امام (ره) فرمودند ما هم اسلام آمریکایی داریم و هم اسلام ناب محمدی، پس باید اسلام را به خوبی بشناسیم تا دور نخوریم.

دبیرکل جبهه پایداری با اشاره به تلاش برخی‌ها برای تحریف اسلام افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند دشمنان به دنبال تحریف سخت امام(ره) هستند حال چه برسد به تحریف اسلام. اگر اسلام را درست نشناسیم آن وقت می‌بینیم که این جمله که دیانت ما عین سیاست ما و سیاست ما عین دیانت ما است درست اجرا نمی‌شود.

این نماینده مجلس گفت: ما باید ببینیم بحث اسلامی سیاست ما کجاست و به آن توجه کنیم رکن رکین سیاست اسلام انقلاب ما و ولایت فقیه است که ادامه ولایت امامان است و مسئولیت آن از طریق خداست. اگر مردم قبول کردند با ایشان حاکمیت راه می‌اندازند و اگر هم قبول نکردند مشروعیت از آن گرفته نمی‌شود و همچنان ولی است مانند حضرت علی که برای مدتی خانه نشین شد.

آقاتهرانی تاکید کرد: ندانستن و جهل ما دلیل بر نبودن نیست اگر ما نمی‌دانیم پشت دیوار کیست نباید بگوییم چیزی وجود ندارد باید بگوییم نمی‌دانیم پشت دیوار چیست.

وی تاکید کرد: آدم‌های جاهل چون نمی‌بینند پشت دیوار کیست می‌گویند پشت دیوار چیزی وجود ندارد، اگر می‌گوییم چیزی نیست باید بدانیم آن کسی که هم می‌گوید چیزی پشت دیوار است باید دلیل بیاورد و ثابت کند.

آقاتهرانی ادامه داد: بین نیست و هست جهل است و بسیاری از انسان‌ها به خاطر ندانستن با مشکل روبرو می‌شوند. اگر کسی که نمی‌داند، بداند خیلی از مسائل حل خواهد شد.

دبیرکل جبهه پایداری در ادامه در رابطه با متن برجام افزود: در ابتدا تشکر می‌کنیم از کسانی که در این راستا تلاش و مذاکره کردند، اما بالاخره معامله‌ای شده و باید داده‌ها و گرفته‌ها را بررسی کرد.

وی ادامه داد: یکی از اشکالات این است که می‌گویند برجام یک بسته است می‌خواهید قبول کنید یا نکنید که این گونه نمی‌شود که چشم بسته چیزی را تائید کرد یک هندوانه را هم که می‌خواهیم بخریم در ابتدا آن را بررسی می‌کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری اظهارداشت: برای این کار بودجه های کلانی گذاشته شده و ما باید آن چه داده‌ایم و آنچه گرفته ایم را کنار هم بگذاریم اگر به نفع ما بود که آن را می‌پذیریم در غیر این صورت آن را نخواهیم پذیرفت.

وی اضافه کرد: آزادی در تحلیل برجام بسیار مهم است. یک عمر است که آمریکایی‌ها با ما دشمن بودند و حالا به ما لبخند می‌زنند نباید بگوییم چون به ما لبخند می‌زنند با ما رفیق شده‌اند بلکه حالا باید آن‌ها را جدی بگیریم.

آقاتهرانی ادامه داد: با آدمی معامله می‌کنیم که اگر دستش برسد تمام پیچ و مهره های هسته ای ما را از بین می‌برد به همین خاطر باید مراقب باشیم.

دبیرکل جبهه پایداری افزود: به اعتقاد ما اگر برجام تعهدی برای نظام ایجاد می‌کند که همین گونه هم هست باید بررسی شود برای بررسی هم باید یا به شکل لایحه توسط دولت به مجلس آورده شود و یا اینکه اگر دولت آنرا به مجلس نفرستاد مجلس به شکل طرح آن‌را بررسی کند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: قرار شد کمیسیونی مشترک بحث حقوقی و غیره برجام را بررسی کند در رابطه با امر به معروف نیز کمیسیون فرهنگی و قضایی یک کمیسیون مشترک تشکیل دادند و آنرا بررسی کردند در برجام هم چنین چیزی باید انجام شود و کمیسیون مشترکی به شکل تخصصی آن‌را بررسی کند.

آقاتهرانی تاکید کرد: بعد از بررسی این کمیسیون برجام به صحن مجلس خواهد آمد و اگر اکثریت مجلس موافق بودند ماده به ماده آن بررسی خواهد شد. برخی می‌گویند آمریکا نمی‌پذیرد متن را کم و زیاد کنیم اما ما طبق منافع ملی عمل می‌کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری ادامه داد: مجلس نباید برای بررسی برجام زیر فشار تهدید باشد، مقام معظم رهبری نیز به مذاکره کنندگان گفتند زیر فشار و تهدید مذاکره نکنند.

وی ادامه داد: وقتی که کار بررسی برجام در مجلس به پایان رسید به شورای نگهبان خواهد رفت اصلاً مجلس برای چنین کارهایی درست شده نه برای شلوغ کاری‌های بی خودی.

این نماینده مجلس افزود: الان به جای خوبی رسیده‌ایم و تشکیل کمیسیونی که گفته شد تا حدی جلو رفته و قرار شد چند نفر بنشینند و به صورت تخصصی روی این مسئله کار کنند و بعد از آن به صحن علنی بیاید.

وی خاطرنشان کرد: کار اگر با تخصص انجام شود بهتر است بررسی برجام کار بسیار مهمی است و دوستان ما وقت زیادی گذاشته‌اند تا کار به اینجا رسیده، رهبری نیز وقت گذاشته‌اند پس باید کاری کنیم که ماست مالی نشود.

وی در ادامه در رابطه با وحدت اصولگرایان تصریح کرد: ما با اصولگرایان اختلافی نداریم البته گاهی ممکن است در مصادیق اختلافی باشد ولی در اصول اختلافی وجود ندارد.

آقاتهرانی گفت: تلاش ما این است که بهترین و صالح‌ترین انتخاب شود. حتی اگر کسی از ما برای انتخابات مجلس کاندید شد و بعد دیدیم که کسی از او بهتر است باید کنار برود و اگر کنار نرویم خائن هستیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: یکی از وظایف ما این است که در سیاست اسلامی به دنبال اصلح برویم، امام (ره) و مقام معظم رهبری نیز همواره از ما دعوت کردند که در انتخابات اصلح را انتخاب کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری اضافه کرد: اگر به دنبال اصلح باشیم ممکن است دعوا سر یک یا دو نفر باشد ولی هر وقت دیدید سر ۱۰ نفر دعوا است بدانید هنوز اصلح پیدا نشده است.

آقاتهرانی با بیان اینکه وحدت اصولگرایان بخواهیم یا نخواهیم اتفاق افتاده است، گفت: بحث ما این است که اصلح‌تر باید انتخاب شود. دعوای ما همیشه سر بد و بدتر بوده و هیچ وقت به دنبال خوب و خوب تر نبوده‌ایم و بحث ما همین است، بحث ما این است که ما اجازه نداریم به ضرورت بیفتیم.

دبیرکل جبهه پایداری افزود: در انتخابات ریاست جمهوری نیز همین طوری فکر می‌کردیم و دو سال قبل آن حتی اسم شخص را هم پیدا کردیم.

آقاتهرانی یادآور شد: ما در نشست‌هایی که داریم سه فقیه را در راس قرار دادیم و تمام مصوبات ما با امضای این سه فقیه بوده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ممکن است اختلاف نظراتی با سایر اصولگرایان داشته باشیم البته اکنون وقت اختلاف نیست امروز اگر وحدت داشته باشیم به نفع همه است.

وی افزود: یکسری نشست‌هایی بگذاریم و ببینیم روی چه مسائلی توافق داریم و یا توافق نداریم.

وی تصریح کرد: ما ۵۰۰ ساعت وقت گذاشتیم تا موتلفه ایثارگران و جبهه پایداری روی اصول و به توافق برسند و بعد قرار شد وقتی به راهکاری رسیدیم از هر طیفی دو نفر به شکل حقوقی بیایند و بعد به سمت جلو حرکت کنیم و به سمت اینکه اصلح را انتخاب کنیم.

آقاتهرانی افزود: این توافقات آماده شده و روی کاغذ هم آمده است احتمالا بتوانیم به زودی آن‌را منتشر کنیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: البته الان برای این موضوع زود است و ما بحث بررسی موضوع هسته‌ای را در پیش داریم متاسفانه آنهایی که امروز چوب لای چرخ ما می‌گذارند کسانی هستند که در جلسات و نشست‌ها حضور ندارند و پشت سر حرفهایی را می‌زنند.

وی در خاتمه اظهار داشت: نشست‌هایی که ما برگزار می‌کنیم نشست‌های خوب و مبارکی است و امیدواریم بتوانیم تا آخر جلو برویم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *