ولایتی:

ایران اجازه بازگشت و نفوذ آمریکا به منطقه را نخواهد داد

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه ایران مانع از این می‌شود که آمریکایی‌ها دوباره به این منطقه برگردند، گفت: آمریکا تلاش می‌کند دوباره در کشورهای منطقه بخصوص در ایران نفوذ کند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظامبا اشاره به تلاش آمریکا برای نفوذ در کشور اظهار داشت: مقام معظم رهبری دیدگاه خودشان را در رابطه با قصد آمریکایی‌ها در ایجاد نفوذ در منطقه و کشورهای مختلف تشریح کرده و فرمودند جمهوری اسلامی ایران در مقابل هر اقدامی که آمریکایی‌ها بخواهند در ایجاد نفوذ در کشورهای منطقه و اسلامی داشته باشند، خواهد ایستاد.

وی افزود: ایران مانع از این می‌شود که آمریکایی‌ها دوباره به این منطقه برگردند و تفاوتی نمی‌کند چه ایران باشد، چه عراق و چه سوریه؛ آنها قبلا از این کشورها اخراج شده‌اند، در واقع در زمان انقلاب اسلامی از ایران اخراج شدند و یا دست آنها از سوریه و لبنان و یمن کوتاه شد و از عراق هم اخراج شدند و حالا قصد دارند مجددا نفوذ خود را در این کشورها از سر گیرند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد: تمام تلاش‌هایی که آمریکایی‌ها می‌کنند برای این است که دومرتبه بتوانند در کشورهای منطقه بخصوص در ایران نفوذ خود را اعاده کنند.

ولایتی با تاکید بر اینکه مسلما آمریکایی‌ها اگر بتوانند در داخل ایران نفوذ کنند، از این کار دریغ نمی‌کنند،گفت: آنها همچنین قصد دارند در عراق، سوریه و هرکدام از کشورهای اسلامی که مهم و حساس هستند، نفوذ خود را اعاده کنند اما مردم این منطقه و کشورها بیدار شده‌اند و مقابل آنها می‌ایستند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تصریح کرد: ملت ایران در راس همه کشورهای اسلامی بیدار شد و یکی از نتایج این بیداری که به رهبری حضرت امام (ره) صورت گرفت این بود که استبداد ساقط شد و دست استعمار که آمریکایی‌ها در راس آن بودند, کوتاه شد و مسلما امروز آمریکا در آرزوی این است که دوباره برگردد.

وی با بیان اینکه مردم ایران در مقابل هرگونه نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آمریکا می‌ایستند، گفت: همین ملت بود که به رهبری امام (ره) آمریکا را از کشور اخراج و دستش را کوتاه کرد و اکنون این مردم همان مردم زمان انقلاب هستند علاوه بر اینکه در این سی و شش سالی که از انقلاب می‌گذرد، آزموده‌تر، با تجربه‌تر و مصمم‌تر شده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *