امیر پوردستان: با مقاومت نزاجا داعش در استان دیاله متوقف شد

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: با اقدام به موقع نزاجا داعش که در منطقه جلولا و سعدیه استان دیاله بود نتوانست به مرزهای ما نزدیک شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم بزرگداشت تقدیر از تیپ ویژه ۶۵ نوحد که در ستاد نیروی زمینی ارتش برگزار شد، اظهار داشت: با اقدام به موقع نزاجا داعش که در منطقه جلولا و سعدیه استان دیاله بود نتوانست به مرزهای ما نزدیک شود.

وی ادامه داد: آمریکا تا دیروز مترصد فرصت برای حمله نظامی و انهدام تاسیسات نظامی ایران بود امروز به دنبال نزدیکی و دوستی با ایران است تا غفلت ایجاد کند، اما ملت ایران هوشیار هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: ما با کشور ترکیه در حوزه مرزها و مبارزه با مواد مخدر تعامل داریم، اما در حوزه سوریه ما به دنبال این هستیم که نظام قانونی بشار اسد حفظ شود، اما ترکیه به دنبال سقوط نظام سوریه است.

وی با اشاره به موارد تقابل ایران و آمریکا یادآور شد: با شدت از محور مقاومت پشتیبانی می‌کنیم و از بیداری اسلامی حمایت کرده و البته به هیچ عنوان ما به کشورهای دیگر سلاح نمی‌دهیم و این یک حمایت معنوی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تشریح راهبردهای آمریکا برای تجزیه کشورهای منطقه یادآور شد: ما با اسرائیل مشکل داریم، اما خطر قرمز آمریکا اسرائیل است.

وی گفت: امروز راهبرد جدید آمریکا حمایت از گروه‌های تروریستی و تکفیری است و امروز داعش، النصره و بوکوحرام به نیابت از آمریکا و اسرائیل در منطقه می‌جنگد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان با اشاره به آمادگی نزاجا برای حفاظت از مرزها خاطر نشان کرد: داعش در سال گذشته در کمتر از یک ماه خود را از مرزهای غربی عراق به نزدیکی استان دیاله و منطقه جلولا و سعدیه رساند که البته به اقدام به موقع داعش در استان  دیاله متوقف شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *