طرح ادعای همه یا هیچ برای در تنگنا قرار دادن مجلس در بررسی برجام است

سعیدی : آقایان تلاش دارند موضوع را منحرف کنند و مجلس را از بررسی مسئله مهمی چون برجام باز دارند.

سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تبریز بیدار در خصوص برخی اظهار نظر ها در مورد عدم ضرورت ورود مجلس به بررسی و تصویب برجام گفت: این اظهار نظر ها شخصی است و چندان اهمیتی ندارد؛ مهم این است که قانون چه می گوید. طبق قانون هرگونه موافقت نامه و پروتکل را مجلس باید تصویب کند. 

وی افزود: آقایان تلاش دارند موضوع را منحرف کنند و مجلس را از بررسی مسئله مهمی چون برجام باز دارند.

این نماینده مجلس ادامه داد: برخی با طرح این ادعا که چون مسئله مذاکرات هسته ای در شورای عالی امنیت ملی است مجلس نباید ورود کند، می خواهند مجلس را در تنگنا قرار دهند در حالی که هنوز این مسئله جمع بندی نشده و هنوز شورای عالی امنیت ملی تصمیمی در این خصوص نگرفته است. 

وی گفت: تمامی افرادی که به اصول دیپلماسی آگاهند می دانند که این حق طبیعی مجلس است تا به چنین مسئله مهمی ورود کند و بررسی های لازم را انجام دهد.

سعیدی در پاسخ به این پرسش که دولت مدعی است در صورت ورود مجلس به بررسی برجام، مجلس یا باید کلیات را بپذیرد و یا کلیات را رد کند و نمیتواند بگوید برخی از مفاد را میپذیرد و برخی دیگر را نه؛ آیا چنین روندی را قبول دارد یا نه، گفت: این دیدگاه قابل قبولی نیست. بالاخره در برخی موارد این برجام نکاتی وجود دارد که نمیتوان همه چیز را قبول کرد و اگر مسائلی مغایر منافع ملی باشد امکان پذیرفتن تمام مفاد وجود ندارد. 

وی در خاتمه گفت: این چنین ادعاهایی همانطور که گفتم در جهت در تنگنا قرار دادن مجلس است. مجلس عصاره ملت است و برخی نباید مجلس را در افکار عمومی با طرح چنین ادعاهایی زیر سوال ببرند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *