فولادگر در تذکر شفاهی:

تضعیف شورای نگهبان خلاف مشی مشخص امام و رهبری است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات اخیر رئیس‌جمهور گفت: تضعیف شورای نگهبان خلاف مشی مشخص و روشن حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، حمیدرضا فولادگر در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با تبریک به‌مناسبت دهه کرامت میلاد امام رضا(ع) و هفته دولت گفت: تضعیف شورای نگهبان خلاف مشی مشخص و روشن حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است و ما انتظار نداریم که این تضعیف از سوی بالاترین مقام اجرایی کشور صورت بگیرد.


نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مثال چشم و دست قرائت دیگری از نظارت استطلاعی و استصوابی است، افزود: مشیی که در حال حاضر شورای نگهبان مدنظر دارد مورد تأیید مقام معظم رهبری و حضرت امام مبنی بر نظارت استصوابی است و با همین نظارت رئیس جمهور در حال حاضر در مقام اجرایی و نمایندگان در مقام نمایندگی قرار دارند.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در خصوص قدرت مجلس اول تصریح کرد: قدرت مجلس اول به‌علت نبود شورای نگهبان نبود زیرا مجلس اول برآمده از انقلاب بود و در همان مجلس اول نماینده‌ای به‌علت جرم مفاسد اخلاقی اعدام شد و نماینده‌ای نیز به خارج از کشور فرار کرد.

فولادگر گفت: خواهش ما از دولت این است که توجه خود را به خروج کشور از رکود معطوف کرده و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار دهد.

وی افزود: در حال حاضر که شرکت‌های خارجی متقاضی سرمایه گذاری در داخل کشور هستند دولت باید بداند که این سرمایه گذاری‌ها باید به‌شرط انتقال تکنولوژی و حمایت از تولید ملی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از دولت برای اجرای آیین‌نامه‌های قانون رفع موانع تولید گفت: دولت باید همت بیشتری برای اجرای این قانون داشته باشد.

فولادگر گفت: تقاضای ما از دولت این است که مصوبات شورای عالی آب توسط دولت اجرا شود، حقوق حق‌آبه‌داران و طرح‌های انتقال آب و همچنین طرح‌های جلوگیری از برداشت‌های بی‌رویه و غیر‌قانونی موضوعی است که دولت باید بیش از پیش به آنها توجه کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: بدهی دولت به صندوق فولاد باید هرچه سریعتر پرداخت تا معوقات کارگران وصول شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *