نائب ریئس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

خیانت های انگلیس را فراموش نکرده ایم/ مجلس و دولت بیدار است و اجازه سو استفاده به انگلیس را نخواهیم داد/ دولت لایحه برجام را به مجلس بفرستد

حقیقت پور گفت: نباید ما از سابقه انگلیسی ها غفلت کنیم، حافظه تاریخی ما هنوز خیانت اینها در ادوار مختلف تاریخی را از یاد نبرده است.

حقیقت پور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تبریز بیدار در خصوص ارتباط بازگشایی سفارت انگلیس و توافق هسته ای گفت: این دو مسئله کاملا از هم جدا هستند و هیچ ربطی به هم ندارند و برخی شایعات در این خصوص کذب است.

حافظه تاریخی ما خیانت انگلیسی ها را فراموش نکرده است

وی همچنین در مورد حضور دوباره انگلیسی ها در ایران اظهار داشت: نباید ما از سابقه انگلیسی ها غفلت کنیم، حافظه تاریخی ما هنوز خیانت اینها در ادوار مختلف تاریخی را از یاد نبرده است، ما از یاد نبرده ایم اینها در ۲۸ مرداد چه کردند و هنوز جرم اینها در سال ۸۸ در حافظه ما هست. ما باید قابلیت خودمان را بالا ببریم و دستگاه های اطلاعاتی امنیتی باید بیشتر مراقبت کنند که دوباره اتفاقاتی به مثابه رخداد های قبلی رقم نخورد.

وی خاطرنشان کرد: مجلس ما بیدار است، دولت بیدار است و تمام قوای نظام آماده هستند تا با هرگونه سو رفتار مواجهه کنند. همه باید آمادگی داشته باشند تا به بهترین نحو این رابطه مدیریت شود و اجازه هیچ گونه سو استفاده سیاسی و امنیتی و . . . به انگلیسی ها داده نشود.

اگر انگلیس رابطه برابر را بپذیرد ما مشکلی با چنین رابطه ای نداریم

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازگشایی سفارت انگلیس به معنای عادی سازی روابط ایران و انگلیس است گفت: این بازگشایی سفارت یک ارتقا سطح روابط سیاسی در حد کاردار است اما اگر اینها بخواهند و بپذیرند که یک رابطه برابر داشته باشیم ما آماده ایم این ارتباط را ایجاد کنیم. رابطه برابر هم معنایش این است که همانطور که ما در امور آنها دخالت نمی کنیم آنها نیز نباید در امور داخلی ما دخالت کنند و همانطور که ما در کشور آنها فتنه نمی کنیم آنها نیز در کشور ما نباید فتنه بکنند و همه بتوانند آزادانه از فرصت های اقتصادی یکدیگر استفاده کنند. اگر چنین رابطه ای را بپذیرند ما مشکلی با این ایجاد رابطه نداریم.

تیم مذاکره کننده در کار مجلس دخالت نکند/ دولت لایحه برجام را به مجلس بدهد

حقیقت پور در خصوص برخی اظهارات تیم مذاکره کننده در خصوص این که ورود مجلس به تصویب و بررسی برجام خلاف است گفت: شان این آقایان این نیست که برای مجلس خط و ربط تعیین کنند، این اشخاص بهتر است جایگاه خود را بشناسند و در کار مجلس دخالت نکنند.

وی در خاتمه گفت: نحوه و ورود مجلس به بررسی برجام ارتباطی به آقایان ندارد. ما از دولت هم خواهش میکنیم که حتما لایحه برجام را به مجلس بفرستد و دلیلی ندارد که دولت از مجلس بترسد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *