ایزدی:

تعامل با آمریکا عشقی یکسویه است/ایالات متحده بدنبال سرنگونی نظام جمهوری اسلامی است

یک کارشناس مسائل آمریکا با تأکید بر تلاش‌های آمریکا برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی، گفت: شاید برخی در داخل کشور بدنبال تعامل با آمریکا باشند اما این عشق یکسویه است چراکه آمریکا تنها بدنبال سرنگونی نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش تبریز بیدار  به نقل از فارس فؤاد ایزدی عضو هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران اظهار داشت: امروز که پرونده توافق وین درحال بسته شدن است، توجه به برنامه‌های آمریکا که فراتر از توافق وین است، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مباحثی که دولتمردان آمریکا را امیدوار می‌کند که حکومت جمهوری اسلامی را سرنگون کنند.

وی تصریح کرد: نکته‌ای که جان کری در کمیسیون روابط خارجی سنا بیان کرده بود، مبنی بر اینکه «من با اپوزیسیون ایران در ماه‌های گذشته چندین بار ملاقات کردم» نشان می‌دهد هدف نهایی دولت آمریکا سرنگونی نظام جمهوری اسلامی است.

عضو هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران گفت: بعضی‌ها در داخل اینگونه تصور می‌کنند که آمریکا بدنبال تعامل با جمهوری اسلامی است، درحالی که این تصور دقیقی نیست. ما هرچیزی که از طرف مقابل دیدیم، تلاش برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی بوده است.


ایزدی ادامه داد: شاید برخی در داخل کشور بدنبال تعامل با آمریکا باشند اما این عشق، عشقی یکسویه است چراکه آمریکا تنها بدنبال سرنگونی نظام جمهوری اسلامی است.

این کارشناس مسائل آمریکا با انتقاد از افرادی که بدنبال راه آمدن با آمریکا هستند، گفت: برخی بر این تصور هستند که ما با آمریکا راه بیاییم و سیاست پسر خوب را درپیش بگیریم که در نهایت آمریکا به ما اجازه حکومت خواهد داد درحالیکه واقعیت اینگونه نیست و آمریکا بدنبال سرنگونی جمهوری اسلامی است.

استاد دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان کرد: سیاست خارجی قذافی، مرسی و دیگر افرادی که طبق دیدگاه بالا با آمریکا رابطه داشتند، الگوی خوبی برای ما نیست چراکه سرانجام تمامی این حکومت‌ها سرنگونی بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *